Foto: Valsts policija

Pagājušā gada izskaņā Valsts policija (VP) pabeidza izmeklēšanu kriminālprocesā par piemiņas zīmes – lielgabala – zādzību Jēkabpilī. Policisti noskaidroja iespējamo lielgabala zagli, kurš atzinies izdarītajā, portālu "Delfi" informēja VP pārstāve Dace Kalniņa.

2021. gada 7. decembrī policija prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nodeva kriminālprocesu par piemiņas zīmes – lielgabala zādzību Jēkabpilī. Šajā lietā par aizdomās turēto atzīta viena persona.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka pērn, 24. februārī, pēc pulksten 2 naktī Jēkabpilī, Rīgas ielā 205, tika nozagta piemiņas zīme – lielgabals, kas atradās virs kapa, kur apbedīti Otrā pasaules karā kritušie un mirušie karavīri. Tas bija 76,2 milimetru divīzijas lielgabals "ZIS-3" bez lafetes. Nozagtā piemiņas zīme, izmantojot frontālo iekrāvēju "Cheng Gong", tika aizvesta uz Krustpils novadu, kur tā tika iemesta Daugavā.

Tāpat tika konstatēts, ka, izdarot virs kapa novietotās piemiņas zīmes – lielgabala zādzību, ar trosēm tika sabojāti trīs Jēkabpils parka teritorijā augoši koki, kā rezultātā Jēkabpils pilsētas pašvaldībai nodarīti materiālie zaudējumi 287,54 eiro vērtībā.

Likumsargi noskaidroja iespējamo vainīgo personu, un 1970. gadā dzimušais vīrietis atzina veiktās darbības. Izmeklēšanas rezultātā tika iegūti un nostiprināti pietiekami pierādījumi, un lieta aizvadītā gada 7. decembrī nodota Auzstrumzemgales prokuratūrai vajāšanas uzsākšanai pēc Krimināllikuma 228. panta trešās daļas par kapa apgānīšanu un 109. panta otrās daļas par patvaļīgu koku bojāšanu.

Krimināllikuma 228. panta trešā daļa – par kapa un līķa apgānīšanu, ja tā saistīta ar pieminekļa vai citu priekšmetu nolaupīšanu soda ar ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!