Foto: Valsts policija
Gada sākumā Rīgā, A. Saharova ielā notika ceļu satiksmes negadījums, kurā tika uzbraukts trīs gājējām. Avārijā bojā gāja astoņus gadus veca meitene, bet viņas mamma un vecmamma guva smagus miesas bojājumus. 11. februārī policija pabeidza izmeklēšanu un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret kādu vīrieti, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

Pēc sākotnējās informācijas iegūšanas, kā "Mercedes-Benz" vadītājs tika aizturēts kāds 1987. gadā dzimis vīrietis, kurš, pēc sākotnējās informācijas, vadīja spēkratu būdams alkohola reibumā un bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. Taču, likumsargiem iegūstot papildu pierādījumus, izmeklēšanā tomēr tika noskaidrots, ka persona, kura izraisīja traģisko negadījumu, ir cita – kāds 1989. gadā dzimis vīrietis.

Viņš tika aizturēts, un viņam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Noskaidrots, ka viņš vadījis transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā virs noteiktās normas, kā arī vīrietim nebija transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Veicot izmeklēšanu, šī gada 11. februārī kriminālprocess tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc diviem Krimināllikuma pantiem – Krimināllikuma 262. panta ceturtās daļas – par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē, un ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz desmit gadiem.

Tāpat arī pēc Krimināllikuma 262.1 panta otrās daļas, proti, par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kas izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, kura rezultātā cietušajam nodarīts viegls, vidējs vai smags miesas bojājums vai kura rezultātā iestājusies cilvēka nāve. Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Savukārt attiecībā pret citām iepriekš minētajā negadījumā iesaistītām personām, no esošā kriminālprocesa tika izdalīti materiāli, katras personas saukšanai pie atbildības. Šajā gadījumā izmeklēšana turpinās un šobrīd plašākus komentārus policija nesniedz.

Valsts policija izsaka visdziļāko līdzjūtību meitenītes ģimenei un tuviniekiem.

Jau vēstīts, ka 9. janvāra pēcpusdienā Rīgā, A. Saharova ielā, uz regulējamas gājēju pārejas, kāds transportlīdzekļa "Mercedes-Benz" vadītājs uzbrauca trīs gājējām, kuras guva miesas bojājumus un tika nogādātas medicīnas iestādē. Pēc ceļu satiksmes negadījuma transportlīdzekļa vadītājs aizbrauca no negadījuma vietas. Vēlāk 2013. gadā dzimusi meitene no gūtajām traumām slimnīcā mira. Valsts policija par notikušo uzsāka kriminālprocesu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!