Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Senāta Krimināllietu departaments 22. martā pieņēma lēmumu neierosināt kasācijas tiesvedību krimināllietā apsūdzībā par Gunāra Astras radinieku dubultslepkavības izdarīšanu 2019. gada 22. martā Talsu novadā, atstājot spēkā apsūdzētajam piespriesto mūža ieslodzījumu, portāls "Delfi" uzzināja Senātā.

Izvērtējot apsūdzētā kasācijas sūdzībā minētos argumentus, Senātam neradās šaubas par pārsūdzētā nolēmuma tiesiskumu.

Senāts lēmumā norāda, ka apelācijas instances tiesa, izvērtējot lietā iegūtos pierādījumus, tajā skaitā apsūdzēto, cietušo un liecinieku liecības, pamatoti secinājusi, ka apsūdzētais izdarīja divu personu tīšu prettiesisku nonāvēšanu. Senāta lēmums nav pārsūdzams.

Jau vēstīts, ka par Astras radinieku slepkavību mūža ieslodzījums piespriests Jānim Rēvičam, bet viņa līdzgaitniekam Aigaram Ginteram piespriesti viens gads un deviņi mēneši aiz restēmr par sevišķi smaga nozieguma rīku un pēdu slēpšanu

Vīrieši notiesāti par Gunāra Astras 1925. gadā dzimušā brāļa Harija Astras un viņa 1936. gadā dzimušās sievas Martas Niedras nogalināšanu.

Līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā Kurzemes apgabaltiesas 2021. gada 30. augusta spriedums, ar kuru apsūdzētais atzīts par vainīgu Krimināllikuma 118. panta 2. punktā paredzēta noziedzīga nodarījuma izdarīšanā par divu personu tīšu prettiesisku nonāvēšanu (slepkavību) sevišķi pastiprinošos apstākļos ar sevišķu cietsirdību, apzinoties, ka personas ir bezpalīdzības stāvoklī, un tā saistīta ar laupīšanu.

Rēvičs sodīts ar mūža ieslodzījumu un probācijas uzraudzību uz 3 gadiem. No apsūdzētā piedzīta mantiskā zaudējuma kompensācija 4758,41 eiro, morālā kaitējuma kompensācija 10 000 eiro, procesuālie izdevumi par cietušajiem izmaksāto valsts kompensāciju 4300,01 eiro un procesuālie izdevumi valsts labā par zvērinātu advokātu sniegto juridisko palīdzību 1526,00 eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!