Foto: LETA

Latvijā aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos gājuši bojā divi cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Ceturtdienas pēcpusdienā tika saņemts izsaukums Ludzas novada Pušmucovas pagastā, kur dega kūla viena hektāra platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks.

Ceturtdienas vakarā tika saņemts izsaukums Palejas ielā Jēkabpilī, kur piecstāvu mājas dzīvoklī dega dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Iespējamais ugunsgrēka cēlonis – neuzmanīga smēķēšana, bet dūmu detektors mājoklī nebija ierīkots.

Aizvadītajā naktī saņemts izsaukums Staru ielā Ķegumā, kur piecstāvu mājas dzīvoklī dega sadzīves mantas. No šīs ugunsnelaimes tika izglābti divi cilvēki – viens atradās uz balkona, bet otrs – piedūmotajā dzīvoklī.

Abi cilvēki bija cietuši un nodoti mediķiem. Dūmu detektors mājoklī netika konstatēts, bet iespējamais ugunsgrēka cēlonis – bez uzraudzības atstātas aizdegtas sveces.

Ceturtdienas vakarā arī saņemts izsaukums Smiltenes novada Brantu pagastā, kur dega šķūnis ar salmu ruļļiem 450 kvadrātmetru platībā. Lai arī uguns izplatīšanās pašlaik ir ierobežota, dzēšanas darbi turpinās.

Aizvadītajā diennaktī kopumā saņemti 96 izsaukumi: 57 – uz ugunsgrēkiem, 24 – uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!