Foto: Valsts policija

Sestdien, 23. aprīlī, Bauskas novadā automašīnas "Ford Mondeo" vadītājs nepakļāvās atkārtotām un vairākkārtējām policijas darbinieku prasībām apturēt transportlīdzekli un bēga no policijas ekipāžas. Automašīna tika apturēta pēc dienesta ieroča pielietošanas, portālu "Delfi" informēja Valsts policijas (VP) pārstāve Dace Kalniņa.

Par izdarītajiem likumpārkāpumiem ir sākti divi administratīvo pārkāpumu procesi un viens kriminālprocess.

Policisti sestdienas pēcpusdienā, veicot ceļu satiksmes uzraudzību, Bauskas novada Iecavas pagastā uz autoceļa pamanīja automašīnu "Ford Mondeo", kas brauca ar ieslēgtiem tālās gaismas lukturiem. Kad likumsargi aicināja transportlīdzekļa vadītāju apstāties, viņš nepakļāvās policistu likumīgajām prasībām un uzsāka bēgšanu.

Policisti, izmantojot dienesta transportlīdzekļa speciālās skaņas un gaismas signāla bākugunis, kā arī skaļruni, vairākkārt izteica prasību apturēt automašīnu, taču tās vadītājs ignorēja policijas darbinieku likumīgās prasības un turpināja bēgšanu, braucot ar ātrumu 182 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 90 km/h.

Kad "Ford Mondeo" vadītājs nokļuva uz grants seguma ceļa, viņš samazināja ātrumu, un policists, vispirms pārliecinoties, ka tuvākajā apkārtnē nav cilvēku vai māju, raidīja gaisā trīs brīdinājuma šāvienus un piecus šāvienus pa transportlīdzekļa aizmugurējo kreiso riepu, to bojājot. Pēc dienesta ieroča izmantošanas un pielietošanas autovadītājs bēgšanu pārtrauca.

Policijas darbinieks ir tiesīgs pielietot šaujamieroci galējas nepieciešamības situācijā, lai apturētu transportlīdzekli, nodarot tam bojājumus, ja tā vadītājs ar savu rīcību rada reālus draudus personu dzīvībai un veselībai un nepakļaujas policijas darbinieka prasībai apstādināt transportlīdzekli un ja nav citas iespējas viņu aizturēt.

Pārbaudes laikā policisti noskaidroja, ka autovadītājs pie stūres sēdies bez likumā noteiktā kārtībā iegūtām transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām, turklāt būdams 0,84 promiļu reibumā. Par notikušo ir sākts kriminālprocess. Policija piebilst, ka 1990. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš vairākkārt ir nonācis policijas redzeslokā par dažāda rakstura likumpārkāpumiem.

Tāpat pret vīrieti ir sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā. Par šādu likumpārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz sešiem mēnešiem.

Otrs administratīvā pārkāpuma process ir sākts par vairākkārtēju neapstāšanos pēc policijas darbinieka prasībām, un par šādu pārkāpumu piemēro naudas sodu no 1200 līdz 2000 eiro, kā arī atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Valsts policija atkārtoti aicina ikvienu transportlīdzekļa vadītāju atcerēties, ka sēšanās pie stūres, esot alkohola reibumā, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana ir bīstama ne tikai pašam transportlīdzekļa vadītājam, bet arī citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, un pārgalvībai var būt traģiskas sekas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!