Foto: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, novērsa 384 600 cigarešu kontrabandu. Cigaretes bija paslēptas dzelzsrūdas un kokskaidu granulu kravās, portālam "Delfi" pavēstīja dienestā.

Svētdien 1. maijā, analizējot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva skenētos attēlus, muitniekiem radās aizdomas par kontrabandas preču pārvietošanu dzelzsrūdas granulu kravās.

Vilciens no Indras muitas kontroles punkta tika nosūtīts uz Daugavpils preču staciju, kur muitnieki veica kravu fizisko kontroli. Tās laikā konstatēts, ka trīs vagonos dzelzsrūdas granulu kravās noslēpti iepakojumi ar cigaretēm.

Tajos atradās 212 800 cigaretes jeb 10 640 paciņas cigarešu "Queen" un "Minsk" ar Baltkrievijas akcīzes nodokļa markām.

28. aprīlī Indras muitas kontroles punktā, veicot vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, muitas amatpersonai radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vagonā ar kokskaidu granulu kravu. Veicot muitas fizisko kontroli, konstatētas no muitas kontroles paslēptas cigaretes "NZ" un "Minsk". Izņemtas 89 600 cigaretes jeb 4480 paciņas cigarešu.

Arī 27. aprīlī Indras kontroles punktā muitnieki skenēšanas attēlu analīzes rezultātā atklāja kontrabandas cigaretes, kas bija paslēptas beramkravā. Veicot kontroli kopā ar Valsts robežsardzes amatpersonām, tika konstatētas 82 200 cigaretes jeb 4110 paciņas cigarešu "NZ", "Queen" un "Minsk".

Kā portālam "Delfi" norāda dienestā, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!