Foto: Shutterstock

Valsts policijas (VP) Jelgavas iecirknis saņēma informāciju, ka alkoholisko dzērienu veikalā ienācis trīsgadīgs bērns, kurš nespēja paskaidrot, kur ir viņa vecāki un dzīvesvieta, portālu "Delfi" informēja policijas pārstāve Dace Kalniņa.

Jelgavas iecirkņa policisti saņēma izsaukumu uz alkoholisko dzērienu tirdzniecības vietu, kura pārdevēja informēja, ka veikalā bez pieaugušas personas pavadības ienācis trīsgadīgs bērns.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās policisti un, kamēr likumsargi runāja ar bērnu, veikalā ienāca vīrietis, kurš viņu atpazina kā savu atvasi.

Veicot pārbaudi, tika konstatēts, ka vīrietis atrodas alkohola reibumā, tāpēc likumsargi devās viņam līdzi uz viņa dzīvesvietu.

Atklājās, ka mājās antisanitāros apstākļos dzīvo vēl trīs nepilngadīgi bērni, dzimuši 2011., 2013. un 2014. gadā.

Tāpat arī bērnu māte atradās acīmredzamā alkohola reibumā, taču viņa atteicās veikt pārbaudi, uzvedās agresīvi, turklāt vainoja vecākos bērnus, ka viņi nav pieskatījuši jaunāko atvasi, kura viena pati devusies staigāt pa Jelgavas ielām.

Ņemot vērā notikušo, policisti pieņēma lēmumu šķirt bērnus no ģimenes, un visi četri nepilngadīgie tika ievietoti krīzes centrā.

Savukārt vecāki par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu tiks saukti pie administratīvās atbildības.

VP aicina kaimiņus un līdzcilvēkus jautājumos par bērnu aprūpi būt vērīgiem, nepalikt vienaldzīgiem un informēt par iespējamiem pārkāpumiem, jo policisti pārbauda ikkatru gadījumu, lai jaunā paaudze var dzīvot drošā vidē un bez bailēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!