Foto: DELFI

Valsts policija (VP), veiksmīgi sadarbojoties ar Valsts Robežsardzes kinologiem un dienesta suņiem Baffy un Grey, veica pārbaudes sešās skolās Jelgavā un Jelgavas novadā. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir uzsākuši piecus administratīvo pārkāpumu procesus, portālu "Delfi" informēja policijā.

Pārbaudes laikā dienesta suns Baffy norādīja uz vienu nepilngadīgu jaunieti, kurš aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē, un policijā par minēto faktu ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski – toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis jakas kabatā glabā cigarešu paciņu "Winston", kurā atradās cigaretes, savukārt kāds cits jaunietis pie sevis glabāja elektronisko smēķēšanas ierīci un vienu plastmasas pudelīti ar šķidrumu „Jungle fever". Tāpat vēl pie divām nepilngadīgām personām tika atrasta un izņemta zelējamā tabaka.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48. panta pirmā daļa nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Visos četros iepriekš minētajos gadījumos arī tika uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!