Foto: LETA
Meklējot bezvēsts prombūtnē esošu jaunu sievieti, policijai radās aizdomas, ka pret viņu vērsts noziegums. Pirmdien policija atrada gan jaunās sievietes mirstīgās atliekas, gan aiztur iespējamo vainīgo personu – viņas paziņu, kā arī novērsa iespējamā vainīgā vīrieša potenciālu pašnāvības mēģinājumu un viņu aizturēja, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā (VP).

Šodien vīrietim tiesa jau piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu un izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, tostarp skaidrojot notikušā motīvu un precīzākus apstākļus.

Pirmdien, 27. jūnijā, Valsts policijā tika saņemta informācija, ka no iepriekšējā vakara bezvēsts prombūtnē atrodas kāda 2003. gadā dzimusi sieviete, kura pēdējo reizi redzēta 26. jūnijā, Ādažu novadā, Carnikavā, kopā ar savu paziņu – 2004. gadā dzimušu vīrieti.

Valsts policijas darbinieki nekavējoties sāka saņemtās informācijas pārbaudi un sievietes meklēšanas pasākumus. Pirmdienas pievakarē meža masīvā Carnikavā likumsargi atrada bezvēsts prombūtnē esošas sievietes līķi ar saskatāmām vardarbīgas nāves pazīmēm.

Vienlaikus pirmdien ap pulksten 13.30 Valsts policijas rīcībā nonāca informācija, ka bezvēsts prombūtnē esošās sievietes paziņa atrodas Rīgā, uz kādas daudzdzīvokļu mājas jumta un, iespējams, vēlas veikt pašnāvību.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās operatīvie dienesti – Valsts policija, kā arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, lai novērstu pašnāvības risku. Veiksmīgas sadarbības rezultātā jaunais vīrietis tika aizturēts turpmāko procesuālo darbību veikšanai.

Izmeklēšanas laikā vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto kriminālprocesā, kas šobrīd kvalificēts pēc 117. panta piektā punkta pazīmēm, proti, par slepkavību pastiprinošos apstākļos, pēc kuras izdarīta līķa apgānīšana.

Par to likums paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Vīrietim tiesa šodien piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

VP turpina veikt izmeklēšanu kriminālprocesā, šobrīd tiek skaidroti notikušā apstākļi un motīvs.

Valsts policijas atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!