Foto: F64

Prokuratūra rosinājusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai piemērot nosacītu cietumsodu krimināllietā pret medicīnas darbinieci par 11 iedzīvotāju fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19.

Ar apsūdzēto ir panākta vienošanās par to, ka prokurors lūdzis tiesai par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu piespriest brīvības atņemšanu uz diviem gadiem, konfiscējot mantu 1600 eiro apmērā. Brīvības atņemšanas sodu noteikt nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem, informēja prokuratūrā.

Plānots, ka tiesas lēmums būs pieejams 17. augustā.

Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Prokuratūra apsūdzētajai uzrādīja apsūdzību pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgu rīcību ar automatizētā datu apstrādes sistēmā iekļautu informāciju.

KNAB bija rosinājis Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret medicīnas darbinieci par nepatiesas informācijas ievadīšanu automatizētā datu apstrādes sistēmā pēc personu fiktīvas vakcinēšanas pret Covid-19. Kriminālprocess bija ierosināts 2021. gada 17. septembrī.

Krimināllietā iegūtie pierādījumi liecina, ka medicīnas darbiniece, kas nodarbināta vakcinācijas punktā tirdzniecības centrā, veikusi personu fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un īstenojusi nepieciešamās darbības, lai informācija par it kā notikušo vakcinācijas faktu tiktu ievadīta e-veselības sistēmā un personas saņemtu sertifikātu.

KNAB ieguva pierādījumus, ka konkrētā medicīnas darbiniece varētu būt veikusi vakcinācijas imitāciju 11 personām.

Jau ziņots, ka līdz šim vairākām personām piespriesti sodi lietās par iedzīvotāju fiktīvu vakcinēšanu pret Covid-19. Tā, piemēram, nesen Ekonomisko lietu tiesa divām personām, tostarp kādam veselības aprūpes sistēmas darbiniekam, piespriedusi nosacītus cietumsodus un sabiedrisko darbu lietā par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!