Foto: F64

Talsu novada pašvaldības vadība ir vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par iespējamiem pārkāpumiem SIA "Rojas DzKU", informēja pašvaldības pārstāve Inita Fedko.

Talsu novada vadība no pašvaldības iestādēm saņemot indikācijas par apgrūtinātu sadarbību ar pašvaldības kapitāldaļu uzņēmumu SIA "Rojas DzKU", tāpēc pieprasījusi papildu informāciju par uzņēmuma darbību.

Izvērtējot saņemto informāciju un saskatot tajā iespējamu interešu konfliktu un finansiālu zaudējumu nodarīšanu kapitālsabiedrībai, Talsu novada pašvaldība ir vērsusies KNAB, lūdzot izvērtēt apstākļus un valdes locekļa atbildību.

Pašvaldības vadības skatījumā, valdes locekļa Jāņa Podnieka darbība vērtējama kā neatbilstoša krietna un rūpīga saimnieka rīcībai, jo "konstatēti sistemātiski pārkāpumi atlīdzības noteikšanā, nepietiekamā degvielas patēriņa kontrolē un neatbilstošu maksas pakalpojumu cenu piemērošanā".

Piektdien, 22. jūlijā, aizdomās par iespējamu interešu konfliktu un negodprātīgu uzņēmuma vadību Talsu novada pašvaldības kapitāldaļu turētāja pārstāvis sagatavoja lēmumu par SIA "Rojas DzKU" valdes locekļa Podnieka atstādināšanu.

Pirms tā stāšanās spēkā Talsu novada pašvaldība saņēma iesniegumu no Podnieka par darba tiesisko attiecību pārtraukšanu.

Podnieks darba tiesiskās attiecības ar pašvaldību izbeigs šodien, savukārt uzņēmuma darbības nepārtrauktību nodrošinās pagaidu valde, proti, SIA "Talsu namsaimnieks" valdes loceklis Egils Bariss un Dzīvojamā fonda nodaļas vadītāja Gunda Cīrule.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Rojas DzKU" apgrozījums pērn bija 0,85 miljoni eiro un uzņēmuma zaudējumi sasniedza 92 541 eiro. Uzņēmums pieder Talsu novada pašvaldībai.

Pašlaik Talsu domē ir izvērsušās cīņas par domes priekšsēdētāja krēslu. 28. jūlijā Talsu novada domes sēdē plānots skatīt jautājums par domes priekšsēdētājas Sandras Pētersones (NA) atbrīvošanu no amata.

Pētersones gāšana varētu būt iespējama, jo koalīcijā esošās Nacionālās apvienības sarakstu nolēmusi pamest Eva Kārkliņa, kura līdz apvienošanai ar Talsu novadu vadīja Rojas novadu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!