Foto: RPP

Otrdien, 9. augustā, neilgi pēc pusdesmitiem vakarā, patrulējot Čiekurkalna apkaimē, Rīgas pašvaldības policija (RPP) pamanīja nepilngadīgu bērnu un divus pieaugušos, kuriem blakus stāvēja vairākas atvērtas alkoholisko dzērienu pudeles. Vecāki pretojās policijai, un rezultātā uzsākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, norāda RPP.

Personas sēdēja pie daudzstāvu mājas uz soliņa un izskatījās reibumā, tādēļ likumsargi personas uzrunāja un skaidroja apstāšanās iemeslu, ka publiskā vietā aizliegts atrasties ar atvērtiem alkoholiskajiem dzērieniem un tos lietot.

Vīrietis alkohola lietošanu publiskā vietā pamatoja ar Satversmē un Eiropas cilvēktiesību konvencijā paredzētajām tiesībām. Pēc neilga brīža sarunā iesaistījās sieviete, kura palēnināti reaģēja uz notiekošo situāciju.

Kā norāda RPP, abi cilvēki sarunas laikā kļuva agresīvi, mēģinot ieskaidrot, ka nav pārkāpuši likumu un turpināja skaidrot, ka policistiem nav tiesību viņus aizturēt.

Savukārt bērns no malas vēroja vecāku neadekvāto uzvedību.

Pēc ilgām pārrunām personas joprojām nereaģēja uz kārtības sargu lūgumu sniegt personas datus, apgalvojot, ka uzvārdu viņiem neesot – esot tikai "tēva vārdi".

Sieviete turpināja lietot alkoholu policistu un bērna klātbūtnē, tādēļ tika pieņemts lēmums sievieti aizturēt.

Aizturēšanas brīdī sieviete sāka uzvesties neadekvāti ­– spiedza, bļāva, lamājās ar cieņu aizskarošiem vārdiem un vārtījās pa zemi.

Tāpat vīrietis kategoriski atteicās veikt alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā, lai pārliecinātos par viņa spēju turpināt pildīt bērna aprūpes pienākumus.

Vēlāk notikuma vietā ieradās bērna vecmamma, kura skaidroja, ka sieviete ir viņas meita un pirms pāris gadiem neadekvātās uzvedības dēļ jau tika vesta uz Tvaika ielu.

Policisti nepilngadīgo bērnu nodeva vecmammai.

Tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kas secināja, ka sievietes hospitalizācija nav nepieciešama.

Savukārt vīrietis alkohola reibumā ar velosipēdu gribēja pamest notikuma vietu. Arī viņš vēlāk tika arī aizturēts, pielietojot fizisku spēku, roku dzelžus un elektrošoku.

Pret katru no vecākiem tika uzsākti trīs administratīvā pārkāpuma procesi, piemērojot naudas sodus.

Savukārt bērns nodots vecmammas aprūpē.

Rīgas pašvaldības policija atgādina, ka likuma nezināšana vai kļūdaina izpratne par tiesību normām neatbrīvo no atbildības.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!