Foto: LETA

Trešdien, 17. augustā, robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu aizturējuši divas personas – vienu Moldovas un vienu Ukrainas pilsoni, portālu "Delfi" informēja robežsardzē.

Terehovas robežkontroles punktā konstatēts 1962. gadā dzimis Moldovas pilsonis, kurš, ar automašīnu šķērsojot valsts robežu, robežsargiem uzrādīja viltotu Krievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Savukārt Grebņevas robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai Latvijā ieceļojošai vieglajai automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs – 1986. gadā dzimis Ukrainas pilsonis dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Abos gadījumos par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas. Pēc visu nepieciešamo kriminālprocesuālo darbību veikšanas abi kriminālprocesi nosūtīti Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Likumpārkāpējiem par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Austrumlatgales prokuroru priekšrakstu par sodu, katram piemērots naudas sods 1500 eiro apmērā.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!