Foto: Shutterstock

Sestdien pēc diviem naktī kāds Krievijas valstspiederīgais, būdams acīmredzamā alkohola reibumā, Vecrīgā izsita logu mašīnai ar Ukrainas numurzīmēm, kā arī vēlāk policijas iecirknī uzbruka likumsargam, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā (VP).

Loga izsišanas brīdī automašīnā atradās autovadītājs, kam tā nodota lietošanā.

Savukārt mašīnas īpašniece – Ukrainas pilsone – šobrīd atrodas ārvalstīs. Automašīnas vadītājs uzreiz izsauca policiju, kas, ierodoties notikuma vietā, aizturēja ļaundari.

Policija piemin, ka aizturētais vīrietis ir Krievijas valstspiederīgais, un sākotnēji viņš policistiem atteicās izpaust savus personas datus. Turklāt aizturēšanas brīdī viņš atradās acīmredzamā alkohola reibumā, taču no ekspertīzes veikšanas atteicās.

Aizdomās turētais vīrietis tika nogādāts VP Centra iecirknī.

Brīdī, kad policijas darbinieks ienāca aizturēšanas telpā, lai no aizturētā drošības nolūkos paņemtu kurpju šņores un siksnu, viņš uzbruka policistam, iesitot ar dūri. Saistībā ar notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 269. panta pirmās daļas – par uzbrukumu varas pārstāvim vai citai valsts amatpersonai sakarā ar tās likumisku dienesta darbību.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Tāpat pret vīrieti uzsākts administratīvais process par personas datu slēpšanu. Saistībā ar mašīnas stikla izsišanu ir uzsākta resoriskā pārbaude. Lai uzsāktu kriminālprocesu, nepieciešams saņemt iesniegumu no automašīnas īpašnieces.

Tāpat policija vērtēs iespējamas naida nozieguma pazīmes. Šobrīd aizturētais apgalvo, ka notikušo neatceras.

Pirmdien, 29. augustā, aizturētajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!