Šī gada 9. oktobra rītā Valsts policija (VP) fiksēja kādu "Audi" markas automašīnu, kura vairāk nekā divas reizes pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu. Apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā (km/h) autovadītājs brauca ar ātrumu 123 km/h, portālu "Delfi" informēja policijā.

VP patruļpolicijas ekipāža svētdien, 9. oktobrī, ap pulksten 7.40, veicot satiksmes uzraudzību Valmieras novada Strenču pagastā, uz autoceļa Inčukalns-Valmiera-Igaunijas robeža fiksēja automašīnu "Audi", kas brauca Valmieras virzienā ar ātrumu 123 km/h, apdzīvotā vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 km/h.

Veicot automašīnas vadītāja pārbaudi, likumsargi konstatēja, ka pie "Audi" stūres sēdies 1994. gadā dzimis vīrietis.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, ja tas izdarīts apdzīvotā vietā, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 līdz 680 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 12 mēnešiem.

Šajā gadījumā par pārkāpumu 1994. gadā dzimušajam autovadītājam piemērots naudas sods 540 eiro, kā arī transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz 12 mēnešiem.

VP atkārtoti aicina transportlīdzekļu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!