Foto: Publicitātes foto

Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri var sniegt ziņas par pieturvietās sazāģētajiem soliem, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dobeles iecirknī šodien, 28.oktobrī, sākts kriminālprocess par sabiedriskā transporta pieturvietās Dobeles un Tukuma novadā uz autoceļiem Rīga-Liepāja, Jelgava-Tukums un Dobele-Jaunbērze sabojātiem 11 soliem, no tiem izzāģējot un nozogot koka latas.

Šobrīd likumsargi veic izmeklēšanu un skaidro notikušā apstākļus.

Valsts policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuru rīcībā ir jebkāda izmeklēšanai nozīmīga vai lietderīga informācija par notikušo, un zvanīt uz tālruņa numuru 110 vai 63702214.

Kā ziņots, pie valsts autoceļiem Dobeles un Tukuma novadā šonedēļ izdemolētas 15 autobusu pieturvietas, aģentūru LETA informēja VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Pieturvietās bojāti soliņi, kuriem izzāģētas un nozagtas kopā 69 koka latas. Vandāļu nodarītie zaudējumi ir 1157,17 eiro. LVC Zemgales reģionālā nodaļa ir vērsusies Valsts policijā ar iesniegumu par valsts autoceļam nodarītajiem zaudējumiem un ar lūgumu izmeklēt pieturvietu soliņu bojāšanas gadījumu.

Apzagtās pieturas atrodas uz Liepājas šosejas (A9), kā arī reģionālajiem autoceļiem Jelgava (Tušķi)-Tukums (P98) un Dobele-Jaunbērze (P102). Dobeles novadā aprīkojums vienā vai abās brauktuves pusēs bojāts deviņās pieturās: "Lejasstrazdu pagrieziens", "Līvbērzes stacija", "Aņģi", "Kāļi", "Rasas", "Vēdzeles", bet Tukuma novadā sešās: "Pikšas", "Bražas", "Apšupes ferma", "Atmodas", "Pagrieziens uz Džūksti".

LVC skaidro, ka katru gadu uz Latvijas valsts autoceļiem tiek nozagts vai sabojāts sabiedriskā transporta pieturvietu un cits autoceļu aprīkojums, ceļazīmes, drošības barjeras, luksofori, apgaismojums. Zādzību un vandālisma sekas ir gan materiālie zaudējumi, kas ik gadu ir vairāki simti tūkstošu eiro, un mazākas ērtības, gan tādā veidā bieži tiek apdraudēta autoceļu lietotāju drošība.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!