Foto: Pexels.com, Kindel Media

Pagājušajā nedēļas nogalē Valsts policija (VP) uz aizdomu pamata par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ izraisījis cietušā nāvi, Aizputes pagastā aizturēja jaunieti, kura dēļ miris seniors, portāls “Delfi” noskaidroja policijā.

Iespējamajam vainīgajam tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

4. novembrī ap pulksten 23.40 policijā saņemta informācija, ka Aizputes pagastā kādā īpašumā ir atrasts miris vīrietis ar vardarbīgas nāves pazīmēm.

Likumsargi notikuma vietā sastapa vairākus cilvēkus un noskaidroja, ka īpašumā kopīgas alkohola lietošanas laikā izcēlās konflikts, kā rezultātā tika nodarīti miesas bojājumi kādam senioram. Notikuma vietā tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri konstatēja vīrieša nāvi.

Policija par notikušo sāka kriminālprocesu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei.

Likumsargi uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja pilngadīgu jaunieti, kurš jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā.

Svētdien policisti devās uz tiesu lūgt piemērot jaunietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas šobrīd ir stājies spēkā.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, portālam "Delfi" sacīja policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!