Foto: DELFI

Valsts policijas amatpersonas, veicot interneta monitoringu, pamanīja videomateriālu, kur vīrietis vietnē "TikTok" pauda viedokli, atbalstot Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā, kā arī lamājās necenzētiem vārdiem. Policijā šobrīd par notikušo ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Likumsargi skaidroja, ka VP Kibernoziegumu apkarošanas pārvaldes amatpersonas, veicot interneta monitoringu sociālajos tīklos, pamanīja video, kur kāda persona, visticamāk, atrodoties alkohola reibumā, krievu valodā vietnē "TikTok" pauda savu viedokli, atbalstot Krievijas karaspēka bruņotu iebrukumu Ukrainā, kas Latvijas Republikā tiek nosodīts, kā arī visa video garumā lamājās necenzētiem vārdiem.

VP amatpersonas noskaidroja vīrieša identitāti un konstatēja, ka vīrietis dzīvo Ventspils pusē, tāpēc informācija tika nodota likumsargiem Ventspilī. Policija sākotnēji devās uz vīrieša deklarēto dzīvesvietu Ventspilī, taču konstatēja, ka viņš tur neuzturas.

Turpinot skaidrot vīrieša dzīvesvietu un veicot meklēšanas pasākumus, konstatēts, ka viņš atrodas Tārgalē.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa amatpersonas pret vīrieti uzsāka administratīvā pārkāpuma procesu.

Policijā atgādināja, ka šādas darbības publiskajā telpā arī uzskatāmas par sīko huligānismu un par to ir paredzēta administratīvā atbildība. Saskaņā ar Administratīvo sodu likumu par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā, par sīko huligānismu piemēro naudas sodu no 70 līdz 500 eiro.

Vienlaikus tiek vērtēts, vai vīrieša darbībās nav saskatāmi arī citi likumpārkāpumi.

Policija arī turpmāk turpinās aktīvi uzraudzīt interneta vidi, lai identificētu personas, kuras veic likumpārkāpumus, iegūtu visu informāciju par attiecīgo personu un reaģētu uz notikumu, novēršot likumpārkāpumu vai pārtraucot to.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!