Foto: Jūras spēki
Divi velkoņi ugunsgrēkā cietušo kravas kuģi "Escape" sākuši vilkt uz Rīgu, aģentūru LETA informēja Jūras spēku sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Veita.

Velkoņi "Stella" un "Orion" sākuši kuģi vilkt tauvā uz Rīgas ostu. Tāpat kuģus patlaban pavada krasta apsardzes kuģis "Saule".

Kuģiem pretim devies arī Jūras spēku štāba un apgādes kuģis "Varonis" un patruļkuģis "Rēzekne", kas ugunsgrēkā cietušo kuģi pavadīs līdz Rīgai.

Patlaban nav zināms, vai "Escape" nogādās ostas piestātnē, vai noenkuros jūrā netālu no ieejas ostā.

Kuģa īpašnieki ir nosūtījuši uz Latviju tehniskās glābšanas speciālistu komandu kuģa apsekošanai. Pēc apsekošanas kuģa īpašnieki pieņems lēmumu par kuģa tālāko likteni.

Ārēji uz "Escape" degšana, dūmošana nav konstatēta.

Jau ziņots, ka trešdien, 22. februārī, pulksten 2.42 naktī Jūras spēku Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs saņēma informāciju no kravas kuģa "Escape", ka uz tā izcēlies ugunsgrēks, ko nav izdevies nodzēst ar autonomās ugunsdzēsības sistēmu, un ka ir nepieciešama palīdzība. Uz kuģa ir bīstama krava, portālu "Delfi" informēja Jūras spēku pārstāve Līva Veita.

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs nekavējoties norīkoja krasta apsardzes kuģi KA-08 “Saule” doties uz notikuma vietu. Vienlaikus Valsts robežsardzes helikopteram tika dots rīkojums būt gatavam nekavējoties pacelties. Tika veikta arī visu operatīvo dienestu apziņošana, norāda Veita.

Pulksten 2.57 kuģa “Escape” apkalpe pameta kuģi glābšanas laivā. Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs deva uzdevumu blakus esošajam kravas kuģim veikt apkalpes glābšanu. Visi kuģa “Escape” apkalpes locekļi tika uzņemti uz kuģa “Kairit” klāja, kas viņus nogādās Rīgas ostā.

Uz kuģa “Escape” atrašanas vietu dodas arī velkoņi “Stella” un “Orion”, kas ir aprīkoti ar ūdens stobriem un putu ģeneratoriem, lai nepieciešamības gadījumā veiktu kuģa dzēšanas darbus.

Krasta apsardzes kuģis KA-08 “Saule” notikuma vietā atklātas liesmas nav novērojis.

Kuģis “ Escape” kuģo zem Nīderlandes karoga un uz tā atrodas bīstama krava.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!