Foto: LETA

Iekšlietu ministrs Māris Kučinskis (AS) uzdevis Valsts policijas (VP) priekšniekam Armandam Rukam nekavējoties veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu policijas amatpersonu rīcības atbilstību normatīvajiem regulējumiem, portālam "Delfi" atklāja ministra runas vīrs Andrejs Vaivars.

Pārbaudē jānoskaidro "iesaistīto amatpersonu darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām, saņemot informāciju no iedzīvotājiem, reaģējot uz notikumu un pieņemot nepieciešamos procesuālos lēmumus".

Jau ziņots, ka Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldē un Rīgas Speciālo uzdevumu bataljona vienībā svētdien tika izsludināta trauksme, kas nozīmē, ka piesaistīti visi iespējamie spēki, reaģējot uz iespējamām fiziskām sadursmēm pēc 5. maijā Imantā notikuša mazgadīgo izraisīta kautiņa.


Svētdienas vakarā policija fiksējusi un saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem par vairākām vietām Imantā, kur ir plānoti vai jau notiekot jauniešu masveida pulcēšanās un fiziskas sadursmes, kuru iemesls ir 5. maija notikumi.

Iepriekš fiksējot informāciju internetā, ka jaunieši plāno veikt savu "linča tiesu", likumsargi uzreiz reaģēja, veica preventīvas pārrunas un izklīdināja. Bet jau citā gadījumā, saņemot informāciju, ka Imantas mikrorajona parkā, iespējams, notiek masveida kautiņš, notikuma vietā nekavējoties ieradās Speciālo uzdevumu bataljons. Viena pilngadīga persona cietusi.

Valsts policija aicina Imantas mikrorajona vecākus, kuru atvases varētu būt iesaistītas šajās aktivitātēs, nekavējoties pārliecināties par savu atvašu atrašanās vietu un novērst viņu iespējamu došanos turp, kā arī preventīvi pārrunāt ar jauniešiem šādu situāciju nopietnību. Vienlaikus Valsts policija aicina jebkuru iedzīvotāju, kura rīcībā ir informācija vai signāli par šo sadursmju veidošanos, uzreiz zvanīt policijai uz tālruņa numuru 110.

Kā ziņots, līdzās kriminālprocesam par mazgadīgu zēnu izraisītu kautiņu Imantā pārbaudē tiks vētītas arī policijas rīcības, informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Sociālajās vietnēs publicēts videoieraksts, kurā redzams, ka vairāki zēni, sitot un sperot, uzbrūk vienaudzim, savukārt vairāki jaunieši noskatās un filmē notiekošo. Nežēlīgā vienaudža piekaušana izraisījusi plašas diskusijas sabiedrībā un nosodījumu policijas darbam, apgalvojot, ka policija ilgstoši neieradās uz notikuma vietu.

Par šo situāciju tviterī ar emocionālu ierakstu dalījās kāda tā lietotāja.

Cilvēki tviterī nedēļas nogalē neslēpa savas emocijas, ko izraisīja šis ieraksts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!