Foto: Pixabay
Pagājušajās darba nedēļas izskaņā policija dzinusies pakaļ trīs nepilngadīgiem jauniešiem, kuri bēga no nomas nozagtā auto, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Piektdien, 24. novembrī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Austrumu pārvalde saņēma informāciju par Dārzciemā notikušu nomas auto zādzību, kas izdarīta, zagļiem izsitot spēkrata stikla.

Sadarbojoties ar auto nomas uzņēmumu, likumsargi noskaidroja, ka auto atrodas Vidzemē un tajā esošās personas dodas uz Rūjienas pusi. Policija uzsāka sekot zagtajam spēkratam, bet automašīnas vadītājs nepakļāvās policijas rīkojumam apturēt auto.

Tika uzsākta pakaļdzīšanās, taču auto avarēja Valmieras novadā Vilpulkas pagastā. Automašīna noskrēja no ceļa un apmeta vairākus kūleņus, kā rezultātā cieta divi auto esošie jaunieši.

Likumsargi automašīnā esošās personas aizturēja. Tika noskaidrots, ka ar automašīnas zādzību saistīti divi 16 gadus veci jaunieši un viens piecpadsmitgadnieks. Viņi visi jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiskiem noziegumiem.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par transportlīdzekļa zādzību. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskāciju. Vienam aizdomās turētajiem sešpadsmitgadniekam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Papildus tam pret automašīnas vadītāju uzsākti vairāki administratīvo pārkāpuma procesi par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!