Foto: LETA
2024. gada 16. janvārī prokurors Rīgas pilsētas tiesai nosūtīja krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanu Rīgas centrā. Maksimālais sods par šādu nodarījumu ir līdz 10 gadiem cietumā, portālu "Delfi" informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis pagājušā gada 4. decembra vakarā Rīgā, pie Laimas pulksteņa apzināti ar spēku no pamatnes nolauza tur esošā taktilā Brīvības pieminekļa obelisku.

Valsts policijas darbinieki, pamatojoties uz Rīgas pašvaldības policijas sniegto informāciju par vīrieša personību, pagājušā gada 15. decembrī vīrieti aizturēja.

Nākamajā dienā Rīgas pilsētas tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā vīrietis policijai liecināja, ka taktilo Brīvības pieminekli viņš salauza nejauši, proti, fotografēšanās laikā to apķerot.

Pēc apsūdzības uzrādīšanas vīrietis tomēr atzina savu vainu, taču atteicās sniegt liecības un neizskaidroja taktilā Brīvības pieminekļa bojāšanas patieso iemeslu.

Tā kā taktilā Brīvības pieminekļa vērtība pārsniedz 31 000 eiro, vīrietim celta apsūdzība par svešas mantas tīšu bojāšanu lielā apmērā.

Par šāda nozieguma izdarīšanu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no trim mēnešiem līdz desmit gadiem ar probācijas uzraudzību uz laiku no viena līdz trim gadiem vai bez tās.

Vīrietis iepriekš vairākkārt sodīts par dažādu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un no ieslodzījuma vietas atbrīvots mazāk nekā mēnesi pirms taktilā Brīvības pieminekļa sabojāšanas.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!