Foto: DELFI

Aizvadītajā piektdienā Valsts policija (VP) kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) Rīgā veica iepriekš plānotu automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi, pastiprinātu uzmanību pievēršot tieši ēdienu piegādātājiem, portāls "Delfi" uzzināja VP.

Pagājušās darba nedēļas izskaņā, 26. janvāra vakarpusē, Valsts policijas darbinieki kopā ar CSDD Rīgā, pie Vanšu tilta veica iepriekš plānotu automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudi. Gandrīz četru stundu laikā pārbaudīti aptuveni 900 automašīnu, no kurām vairākas bija tehniski katastrofālā stāvoklī, līdz ar to nedrīkstēja turpināt piedalīties ceļu satiksmē – astoņām automašīnām noņemtas numurzīmes (gan Latvijas, gan Somijas numurzīmes), sešām automašīnām anulētas tehniskās apskates.

Tāpat policija konstatēja vairākus ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Divi autovadītāji bija braukuši alkohola reibumā – vienam konstatēts alkohola reibums izelpojamā gaisā 1,22 promiles, vadītājam bija transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, tādēļ par konkrēto gadījumu uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Savukārt otrs autovadītājs bija braucis bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām būdams 1,08 promiļu stiprā alkohola reibumā, par šo pārkāpumu uzsākts kriminālprocess. Pārbaudes laikā likumsargi pieķēra vēl vienu vadītāju, kurš bija braucis iespējamā narkotisko vielu reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, arī par šo pārkāpumu Valsts policija uzsāka kriminālprocesu.

Pārbaudes laikā vēl tika konstatēti 11 autovadītāji, kuri brauca bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, trīs autovadītājiem nebija veikta transportlīdzekļa obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kā arī 11 transportlīdzekļiem nebija veikta tehniskā apskate un astoņām automašīnām nebija atbilstošs riepu protektors. Par visiem šiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka administratīvā pārkāpuma procesus.

Lai ēdienu piegādātāji un pārējie autovadītāji neapdraudētu sevi un apkārtējos satiksmes dalībniekus ar dažādu ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu, Valsts policija kopā ar CSDD turpinās veikt šāda veida pārbaudes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!