Foto: Publicitātes attēls
Latgales rajona tiesa Rēzeknē šodien pagarināja drošības līdzekli – apcietinājumu – sievietei, kura apsūdzēta par septiņus gadus vecās pameitas Justīnes Reinikovas slepkavību atbildību pastiprinošos apstākļos un par cietsirdīgu un vardarbīgu izturēšanos pret mazgadīgo, informēja Tiesu administrācijā.

Latgales rajona tiesa Rēzeknē 21. februārī vērtēs nepieciešamību pagarināt vai atcelt drošības līdzekli – apcietinājumu – meitenītes tēvam, kas ir otrs šajā slepkavības lietā apcietinātais.

Jau vēstīts, ka prokuratūra nodevusi Latgales rajona tiesai Ludzā krimināllietu par Rogovkā dzīvojušās septiņgadīgās Justīnes slepkavību un atklājusi arī slepkavības apstākļus.

Lietā pie kriminālatbildības par slepkavību pastiprinošos apstākļos – slepkavība izdarīta personu grupā un noslepkavota persona bezpalīdzības stāvoklī – un cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas, saukti meitenes tēvs un pamāte, informēja prokuratūra.

Prokuratūra informēja, ka saskaņā ar apsūdzību abas personas – Justīnes tēvs un pamāte – savā dzīvesvietā Rēzeknes novadā, būdami alkohola ietekmē, sākuši savstarpēju konfliktu par sadzīviska rakstura pretenzijām pret mazo Justīni, jo viņi nevarējuši tikt galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi.

Apsūdzētie, apzinoties, ka tajā brīdī kopā ar viņiem atrodas arī Justīne, kura ir mazgadīga un sava vecuma dēļ atrodas bezpalīdzības stāvoklī un nevar fiziski pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgām darbībām, sāka uz meiteni kliegt un tīši sist pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās Justīnes nāve.

Nolūkā slēpt izdarītā noziedzīgā nodarījuma pēdas, meitenes līķis tika noslēpts pamestas mājas pagrabā un tika maldināta Valsts policija un sabiedrība par Justīnes pazušanu.

Šobrīd abas personas aizvien atrodas apcietinājumā, kas tām tika piemērots kā drošības līdzeklis.

Jau ziņots, ka 2023. gada 5. maijā tika saņemta informācija, ka Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā bezvēsts pazudusi septiņgadīgā Justīne. Pusotra mēneša laikā tika veikti dažādi meklēšanas pasākumi, iesaistot plašus spēkus.

Jau kopš pirmajām meitenes pazušanas dienām likumsargi strādāja ar vairākām versijām, tostarp, ka pret viņu, iespējams, veikts noziedzīgs nodarījums.

20. jūnija naktī policija aizdomās par iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret meiteni aizturēja meitenes tēvu un pamāti. Savukārt meitenes ķermenis ar acīmredzamiem miesas bojājumiem atrasts aprakts pamestā mājas pagrabā, meža vidū vairākus desmitus kilometru no meitenes dzīvesvietas – vietā, kur savulaik dzīvojis Justīnes tēvs.

LTV iepriekš vēstīja, ka pazudušās meitenes ģimene bijusi bāriņtiesas redzeslokā. Meitenes tēvs un pamāte ar četriem bērniem bijuši ienācēji, ģimene uz Rogovku pārcēlusies apmēram pirms pusgada. Tā kā meitenei ir veselības problēmas, viņa nemācījās vietējā skolā. Meitenes bioloģiskā māte dzīvojusi ārzemēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!