Foto: Valsts policija
Kāda 1973. gadā dzimusi sieviete tikusi pie kriminālprocesa pēc tam, kad viņas dēls ar mammas audzēto marihuānu pacienājis divus savus skolasbiedrus – 2006. un 2008. gadā dzimušus puišus, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā (VP).

VP vēsta, ka 22. februārī policisti, pildot savus dienesta pienākumus, atradās kādā no Rīgas iecirkņa apkalpojamās teritorijas skolām. Trīs jaunieši saņēma īsziņu no citiem skolniekiem, ka skolā ir policija. Jaunieši, neko nepaskaidrojot, izgāja no klases.

Par jauniešu savādo rīcību skolas personāls informēja turpat esošos policistus.

Likumsargi sekoja trijotnei uz ģērbtuvi.

Visi trīs jaunieši uzvedās tramīgi un satraukti. Jautājot, vai pie viņiem atrodas aizliegtas vielas, puiši atbildēja noliedzoši, un atgriezās klasē.

Policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka, iespējams, jaunieši kaut ko paslēpuši garderobē un, apskatot telpas, likumsargi atrada zem plaukta iepakojumu ar zaļganbrūnu augu valsts izcelsmes vielu, vienu elektronisko smēķēšanas ierīci un paštaisītu pīpi.

Jaunieši tika izsaukti pie sociālā pedagoga. Pārrunu laikā tika noskaidrots, ka divi jaunieši, kuri dzimuši 2008. gadā un 2006. gadā, ir lietojuši narkotiskās vielas – smēķējuši marihuānu. Trešais, 2009. dzimušais jaunietis, nav smēķējis marihuānu, bet gan atnesis to uz skolu, lai uzcienātu savus klasesbiedrus.

Jaunietis atklāja, ka viņš narkotiskās vielas paņēmis no mājām, un viņa mamma nodarbojas ar marihuānas audzēšanu savām vajadzībām.


Saņemot šādu informāciju, nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu saturošu augu audzēšanu pēc Krimināllikuma 256. panta 1. daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Tajā pašā dienā VP Pierīgas Ziemeļu iecirkņa Izmeklēšanas nodaļas darbinieki sadarbībā ar VP Rīgas Ziemeļu pārvaldes Kriminālpolicijas biroja amatpersonām veica procesuālas darbības Siguldas novada Mālpils pagastā 2009. gadā dzimušā jaunieša dzīvesvietā.

Kratīšanas laikā tika izņemti 73 grami marihuānas, nereģistrēts gāzes ierocis ar 20 patronām, 16 litri šķidruma ar alkoholam raksturīgu smaku un plastmasas puķu pods, kurā bija 12 varbūtējās marihuānas dīgsti.

1973. gadā dzimušo sievieti atzina par aizdomās turēto pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas – par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt.

Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Sieviete atzīta par aizdomās turēto arī pēc jau iepriekš minētā Krimināllikuma 256. panta 1. daļas,

Viņai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, un viņa tika nogādāta uz ekspertīzi, lai noteiktu narkotisko vielu klātbūtni organismā.

Atsavinātajam alkoholam ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu tā sastāvu. Tāpat tiks uzsākts administratīvais process par nelikumīgu gāzes ieroča glabāšanu.

2008. gadā un 2006. gadā dzimušie jaunieši nogādāti uz ekspertīzi, lai noteiktu narkotisko vielu klātbūtni organismā, un pēc ekspertīzes saņemšanas tiks lemts par viņu saukšanu pie administratīvās atbildības.

Neviena no minētajām personām iepriekš nav nonākusi policijas redzeslokā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!