Foto: F64

Pēc 21. februārī Smiltenes novadā pastrādātas zādzības Valsts policija pa karstām pēdām tajā pašā dienā aizturējusi sešu personu grupējumu, portāls "Delfi" uzzināja Valsts policijā.

Policijā informē, ka 21. februāra naktī Smiltenes novada Bilskas pagastā kādās mājās tika nozagti trīs motorzāģi, trīs trimmeri un mežistrādes darba ķivere, tā nodarot īpašniekam 4880 eiro zaudējumus. Par notikušo policijā nekavējoties sākts kriminālprocess.

Vecot operatīvos pasākumus, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Ziemeļvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Latgales reģiona pārvaldes amatpersonām pa karstām pēdām Balvu novadā aizturēja sešu personu grupu, kuru transportlīdzekļos tika atrastas nozagtās mantas.

2003., 2004., 2005.,1993., 1998., 1999. gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Pret vīriešiem sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 2. daļas – par zādzību, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Par šādu noziegumu vainīgo personu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!