Foto: Shutterstock

Pirmdien, 26. februārī, ap pulksten 14 Valsts policijas amatpersonas Dienvidkurzemes novadā, Priekulē fiksēja automašīnu "Lexus", kura vadītājs pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu par 29 km/h. Vīrietis nepildīja arī policijas darbinieku likumīgās prasības transportlīdzekli apturēt un uzsāka bēgšanu, līdz bija spiests apstāties. Pret vīrieti uzsākti divi administratīvo pārkāpumu procesi.

"Lexus" autovadītājs brauca ar 79 km/h vietā, kur atļauts braukt ar maksimums 50 km/h. Fiksējot šo pārkāpumu, polisti patruļmašīnai ieslēdza skaņas un gaismas signālos, norādot, lai pārkāpējs apstājas, taču tās vadītājs uzsāka bēgšanu Priekulē, pa Galveno ielu.

Vīrietis nereaģēja uz policijas darbinieka vairākkārtējām prasībām apturēt automašīnu, veica nogriešanās manevrus un turpināja bēgšanu pa daudzdzīvokļu namu pagalmiem, līdz bija spiests apturēt transportlīdzekli stāvvietā. Citi pārkāpumu transportlīdzekļa vadītājam netika konstatēti.

Pret vīrieti uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par nepakļaušanos personas, kura ir pilnvarota pārbaudīt transportlīdzekļa vadītāja dokumentus, atkārtotai vai vairākkārtējai prasībai apturēt transportlīdzekli (par bēgšanu).

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam 80 eiro apmērā un par bēgšanu piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 1200 līdz 2000 eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!