Foto: LETA

Latgales rajona tiesa šonedēļ kādam Pakistānas pilsonim par 19 nelegālo imigrantu pārvietošanu pāri Latvijas robežai piespriedusi sešus gadus un vienu mēnesi ilgu cietumsodu, norādīja prokuratūrā.

Tāpat tiesa piemēroja papildsodu – izraidīt viņu no Latvijas pēc brīvības atņemšanas soda izciešanas, nosakot ieceļošanas aizliegumu uz septiņiem gadiem. Tāpat tiesa saglabāja apsūdzētajam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu – līdz spriedums stājas spēkā.

Apsūdzētais, kurš, visticamāk, ir kāda noziedzīga grupējuma darbonis, bez ceļošanai derīgiem dokumentiem nelikumīgi no Itālijas nokļuva Latvijā, konkrēti, Daugavpilī. Pēc tam viņš nelikumīgi nokļuva Baltkrievijā, no kurienes kopā ar 12 Indijas pilsoņiem un septiņiem Afganistānas pilsoņiem bez derīgām vīzām un uzturēšanās atļaujām, nelikumīgi nonāca Latvijas teritorijā.

Apsūdzētais, migrantiem rādot kustības virzienu, veda tos sev līdzi, veiksmīgi apejot robežšķērsošanas lieguma vietas. Apsūdzētā darbības, kuras viņš veica mantkārīgā nolūkā, pārtrauca Valsts robežsardzes darbinieki. Pieņemams, ka apsūdzētais šādas noziedzīgas darbības bija plānojis darīt ilgstoši un vairākkārtīgi, norādīja prokuratūra.

Spriedumu varēs pārsūdzēt Latgales apgabaltiesā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!