Foto: Aizsardzības ministrija

Otrdien, 12. martā, veicot Latvijas-Baltkrievijas robežas izbūves darbus, gājis bojā projektēšanas un būvniecības uzņēmuma SIA "Citrus Solutions" piesaistītā apakšuzņēmēja SIA "Pamatceļš" ekskavatora vadītājs, portāls "Delfi" uzzināja uzņēmumā.

Nelaimes gadījums noticis ekskavatoram ieslīdot upē.

SIA "Pamatceļš" ir "Citrus Solutions" piesaistīts apakšuzņēmējs.

Ņemot vērā ātras reakcijas nepieciešamību, uzņēmumi šobrīd sadarbojas ar visām atbildīgajām iestādēm un Valsts policiju, kā arī tiek veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Tāpat informācija par notikušo nekavējoties tika nodota Valsts darba inspekcijai, un notikuma vietā strādā Valsts policija, kā arī informēts projekta pasūtītājs VAS "Valsts nekustamie īpašumi".

Robežas būvniecības projekta komanda izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem, vēsta uzņēmumā.

Kā informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Jeļena Gavrilova, robežas izbūves darbi veikti Krāslavas novadā un Porečje ciema tuvumā, 350 metrus no 43. robežzīmes, noticis nelaimes gadījums, kurā gājis bojā apakšuzņēmēja "Pamatceļa" darbinieks.

VNĪ, Finanšu ministrija, Iekšlietu ministrija un ārējās robežas infrastruktūras izbūves uzraudzības komiteja izsaka visdziļāko līdzjūtību bojāgājušā tuviniekiem un no savas puses pārliecināsies, ka bojāgājušā ģimene saņem visu nepieciešamo atbalstu.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem būvdarbu veicējiem ir pienākums organizēt darba aizsardzības prasību ievērošanu.

VNĪ uzsācis pārbaudi par negadījuma apstākļiem un izvērtē, vai būvuzņēmējs objektā ievērojis visus darba drošības pasākumus.

VNĪ pastiprināti uzrauga darba drošības principu ievērošanu visos tā pārvaldībā esošajos objektos, nepieļaujot atlaides darba drošības jomā.

Kā liecina "Lursoft" dati, ceļu un maģistrāļu būvniecības uzņēmums "Pamatceļš" reģistrēts 2018. gadā. 2022. gadā tā apgrozījums bija 4,41 miljoni eiro un gadu tas noslēdzis ar 60 484 eiro peļņu.

Uzņēmums nodarbinājis 53 cilvēkus. Kā patiesā labuma guvēji norādīti Ervīns Kaupers un Ivo Keišs.

Savukārt 2005. gadā reģistrētais uzņēmums "Citrus Solutions" kā darbības veidus norādījis ektroapgādes un telekomunikāciju sistēmu būvniecību, elektroinstalācijas ierīkošanu, arhitektūras pakalpojumus, inženierdarbības un ar tām saistītās tehniskās konsultācijas, dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecību.

Uzņēmums 2022. gadā apgrozījis 57 923 211 eiro, bet gadu noslēdzis ar 8 317 769 eiro peļņu.

Tā īpašnieks ir SIA "Tet".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!