Foto: Publicitātes foto

Noslēdzies atklātais konkurss uz Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra amatu. Par tā uzvarētāju kļuvis Aivars Puriņš. Lai pretendents ieņemtu amatu, tam vēl ir jāsaņem Ministru kabineta apstiprinājums, informē Valsts kancelejā.

Aivars Puriņš pašlaik ir Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos un Nacionālās drošības padomes sekretārs Valsts prezidenta kancelejā.

No 2019. līdz 2023. gadam Puriņš bija aizsardzības padomnieks Latvijas Republikas pārstāvniecībā NATO, Aizsardzības ministrijas pārstāvju NATO un ES nodaļas vadītājs.

Laika posmā no 2015. līdz 2019. gadam konkursa uzvarētājs ieņēma valsts sekretāra vietnieka amatu nodrošinājuma jautājumos Aizsardzības ministrijā, savukārt no 2014. līdz 2015. pildīja Ārlietu ministrijas Drošības politikas departamenta direktora pienākumus.

Pirms tam Puriņš ieņēmis dažādus amatus Aizsardzības ministrijā, kā arī bija lektors Baltijas Aizsardzības koledžā Tartu un Aizsardzības ministrijas pārstāvis resursu jautājumos Latvijas Republikas pārstāvniecībā NATO.

Potenciālajam Aizsardzības ministrijas valsts sekretāram ir Lielbritānijas Kranfīldas universitātes maģistra grāds globālajā drošībā, kā arī viņš ir absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot maģistra un bakalaura grādu ekonomikā. Puriņš ir pabeidzis Baltijas Aizsardzības koledžas Augstākās vadības studiju kursu.

Aivars Puriņš ir saņēmis vairākus nozīmīgus apbalvojumus - Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu, Aizsardzības ministra goda zīmi "Par ieguldījumu bruņoto spēku attīstībā" un citus.

"Aizsardzības ministriju veido spēcīgu profesionāļu komanda. To pastiprinās Aivara Puriņa stāšanās Valsts sekretāra amatā. Aivara Puriņa zināšanas un pieredze aizsardzības jomā nacionālā un starptautiskā līmenī sniegs būtisku pienesumu ministrijas darbā. Mūsu lielie uzdevumi paliek Latvijas militāro kaujas spēju stiprināšana, nemainīgs atbalsts Ukrainai, sabiedrības iesaistīšana vispārējā valsts aizsardzībā, kvalitatīva valsts aizsardzības dienesta ieviešana un militārās industrijas attīstība," komentē aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

Kā vēstīts iepriekš, pretendentu atlase norisinājās trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēja iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrajā kārtā pretendenti atlases komisijai skaidroja savu motivāciju ieņemt šo amatu, atbildēja uz komisijas jautājumiem un izklāstīja savu redzējumu par būtiskākajiem aizsardzības nozares izaicinājumiem turpmākajos četros gados un kā tiem sagatavoties. Visbeidzot konkursa trešajā kārtā tika pārbaudītas pretendentu vadības kompetences: komandas vadīšana, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, stratēģiskais redzējums.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Tās sastāvā bija Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mihails Papsujevičs, bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube, kā arī Satversmes aizsardzības biroja direktors Egils Zviedris.

Tāpat pretendentu novērtēšanai tika piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš un biedrības "Sabiedrība par atklātību - Delna" direktore Inese Tauriņa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!