Foto: Publicitātes foto

Ekspluatācijā nodots Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona jumts, kura rekonstrukcija ilga kopš pagājušā gada rudens, taču paviljons vēl netiks atvērts pircējiem, jo tirgus vadība nesaskata ekonomisku pamatojumu papildu tirdzniecības platības atvēršanai, portāls "Delfi" uzzināja SIA "Rīgas nami".

Remontdarbu laikā saskaņā ar jumiķa amata meistaru sastādīto darbu plānu un metodiskajiem norādījumiem un ievērojot Nacionālā Kultūras mantojuma pārvaldes prasības, tika mainīts viss jumta segums, īpašu uzmanību pievēršot vēsturiski atbilstošam skārda lokšņu izmēram un lokšņu dalījumam.

Skārda seguma nomaiņas darbus veica a/s "Būvuzņēmums restaurators", kurš tika izraudzīts atklāta publiska iepirkuma procesa rezultātā kā ekonomiski labākais piedāvājums ar kopējo remontdarbu summu 709 987,67 eiro bez PVN.

Lai arī pašlaik ir novērsta iespējamā ēkas konstrukciju bojāšanās un korozija, paviljona tālākai izmantošanai nepieciešami būtiski ieguldījumi.

"Jumta seguma maiņa nenozīmēs vēl viena paviljona atvēršanu, kas nebūtu ekonomiski pamatota, jo šobrīd tirdzniecībai atvērtās paviljonu platības ir pietiekamas. Šis ir tas brīdis, kad jāpieņem konceptuāli lēmumi par to, kādas jaunas funkcijas turpmāk vēlamies redzēt tirgus brīvajās telpās, jo mums ir jāmainās līdzi jaunākajām patērētāju uzvedības tendencēm un labajai praksei tirgu attīstības jomā, lai Rīgas Centrāltirgus spētu izmantot visu savu potenciālu," uzsver SIA "Rīgas nami" valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.

"Tirgi pasaulē mainās, arvien vairāk ierasto tirgošanās funkciju papildina kultūra, zinātne, sports. Mainoties mazumtirdzniecības situācijai, mainās arī tirgus funkcionalitāte. Mūsu uzdevums ir kopā ar īpašnieku Rīgas pašvaldību un sabiedrību, uzzīmēt ceļa karti nākamajiem gadiem, lai nepieciešamās investīcijas var veikt mērķtiecīgi," atzīmēja Sleže.

Jau vēstīts, ka 2022.gada sākumā vēja brāzmas atplēsa daļu jumta virskārtas Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonam. Tāpēc paviljons tika slēgts, savukārt visiem tur esošajiem tirgotājiem tika piedāvātas tirdzniecības vietas citos Centrāltirgus paviljonos un āra teritorijā.

Tāpat "Delfi" iepriekš ziņoja, ka šobrīd nepieciešami vēl 875 tūkstoši eiro, lai paviljonam varētu veikt metāla konstrukciju nostiprināšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!