Fоtо: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Kultūras ministre Agnese Logina (P) pieņēmusi lēmumu atkāpties no ministres amata, "Delfi" informēja Kultūras ministrijā.

Ministre amata pienākumus beigs pildīt 17. jūnijā.

'’Nozarē esam uzsākuši svarīgas reformas, un man bija liels gods un atbildība kalpot Latvijai un tās iedzīvotājiem. Šo laiku raksturoja kā sarežģīti brīži, tā panākumi, un esmu lepna par paveikto un drosmīgi pieteikto. Personīgu iemeslu dēļ esmu pieņēmusi lēmumu atkāpties no kultūras ministra amata. Vēlos pateikties saviem kolēģiem par viņu nenogurstošo darbu un atbalstu, kā arī visiem, kas ticēja mūsu kopīgajam darbam. Es turpināšu kalpot labākas, saliedētākas, drošākas sabiedrības attīstībai,’’ presei izplatītajā paziņojumā citēta Logina.

Agnese Logina stājās kultūras ministres amatā 2023. gada 15. septembrī.

Kā informē ministrijā, šajā posmā ir izveidota Mediju politikas pamatnostādnes un uzsākta sabiedrisko mediju apvienošanas procesu. Papildu finansiālais atbalsts sniegts bērnu un jauniešu kultūrizglītības programmām, mākslinieku un kolektīvu atalgojumam, kā arī sabiedrisko mediju kapacitātes celšanai un reģionālā satura izveidei. Ministrija veicinājusi drošas mācību vides veidošanu un pārvaldības kultūras maiņu kultūrizglītības iestādēs. Pieņemti vairāki īpaši nozīmīgu ēku atjaunošanas projekti, tai skaitā Jaunā Rīgas teātra ēka, Latvijas Leļļu teātra ēka, kā arī Rīgas pils pirmā kārta, kur drīzumā jau atgriezīsies Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, un arī atrisināts gadiem iestrēgušais Stūra mājas nākotnes jautājums, lai nodrošinātu, ka ekspozīcijas darbs netiek traucēts. Ir iesākts darbs Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību pārvaldības uzlabošanai. Tāpat pieņemts gala lēmums Rīgas filharmonijas metu konkursā, kā arī sperti soļi Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas izveidei.

Pirmdienas, 17. jūnija, rītā ministru prezidente Evika Siliņa (JV), sociālajā medijā "X" raksta, ka ir pieņēmusi Loginas demisiju un atbilstoši Sadarbības līgumam, sagaida, ka partija "Progresīvie" piedāvās kultūras ministra amata kandidātu, par kura apstiprināšanu amatā lemt Saeimai.

Izvirzīs jaunu kandidātu

Partijas "Progresīvie" Saeimas frakcija pirmdien grasās izvirzīt jaunu kandidātu kultūras ministra amatam un prognozē, ka to Saeima varētu apstiprināt līdz pavasara sesijas beigām.

"Vispirms gribu pateikties Agnesei Loginai par darbu Kultūras ministrijā. Es cienu viņas lēmumu, tāpat atzinīgi vērtēju iestāšanos par kultūras nozares interesēm, studentu aizsardzību, virzību Laikmetīgās mākslas muzeja institūcijas veidošanā, mediju pašnoteikšanās brīvību un mūsu demokrātiskajiem pamatiem. Šie ir bijuši ilgstoši nerisināti jautājumi, kas beidzot tika ienesti ministrijas dienaskārtībā. Mūsu partija vienmēr ir nākusi ar uzstādījumu mainīt Latvijas politisko kultūru. Atbildību izvērtēšana, atklātība pret pārstāvēto nozari, neturēšanās pie augstiem amatiem par katru cenu — tā bieži vien nav ierastākā prakse, taču tā ir daļa no mūsu politiskajiem principiem. Progresīvie izvirzīs savu pārstāvi Kultūras ministrijai jau šodien. Mums ir svarīgi šajā pārejas posmā nodrošināt darbu un nostāju nepārtrauktību, it īpaši sabiedrisko mediju apvienošanā un ministrijas pārraudzībā esošo infrastruktūras projektu uzturēšanā," paziņojumā presei citēts frakcijas vadītājs Andris Šuvajevs (P).

Kā kritērijus nākamajam ministram Šuvajevs nosauc pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju.

Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties "Jaunās Vienotības" un Zaļo un Zemnieku savienības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

Jau ziņots, ka Logina aprīlī izturēja neuzticības balsojumu Saeimā, ko rosināja Nacionālās apvienības (NA) deputāti par viņas izteikumiem attiecībā uz sabiedrisko mediju raidīšanu krievu valodā.

Par Loginas demisiju balsoja 24 deputāti no NA un "Apvienotā saraksta", bet "pret" balsoja 66 parlamentārieši no koalīcijas un opozīcijas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !