Foto: Patriks Pauls Briķis/DELFI

Saeimas Ārlietu komisiju turpmāk vadīs Ināra Mūrniece (NA), ceturtdien, 20. jūnijā, nolēma komisijas deputāti.

Saeimas preses dienestā portālu "Delfi" informēja, ka komisijas vadība pārvēlēta, jo līdzšinējais tās priekšsēdētājs Rihards Kols (NA) ievēlēts Eiropas Parlamentā.

Iepriekš šajā komisijā darbojās deputāts Jānis Dombrava (NA), bet ceturtdien Saeima viņu apstiprināja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā, kurā savukārt darbojās Mūrniece.

Ārlietu komisija izskata ar ārlietām saistītus tiesību aktus, kā arī veic parlamentāro kontroli pār ārlietu jomu. Pirms apspriešanas Saeimas sēdē komisija lemj par starpvalstu līgumiem, Latvijas pievienošanos starptautiskām konvencijām, kā arī citiem ar ārlietām saistītiem jautājumiem.

Komisijā tiek saskaņotas mūsu valsts ārpolitikas nostādnes un priekšlikumi starpvalstu attiecību attīstībai. Komisija izskata un apstiprina nominēto Latvijas vēstnieku kandidatūras, un tās viedoklis ir rekomendējošs Valsts prezidentam, kurš ieceļ vēstniekus amatā.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!