
Lembergs uzskata, ka par to "spilgti liecina, piemēram, fakts, ka LTV raidījums "De facto" brīvi operēja ar konfidenciālu izmeklēšanas informāciju – kratīšanas protokoliem".
Lembergs šādu ierobežojumu sasita ar priekšvēlēšanu cīņām un uzskata, ka "Ģenerālprokuratūras iesaistīšanās politiskajā cīņā ir ļoti nopietns apdraudējums tiesiskas valsts pamatprincipiem".
Prokuratūra trešdien Lembergam atkārtoti izskaidroja viņa tiesības, kas noteiktas likumdošanā, apstrīdēt pārsūdzot procesa virzītāja rīcību un pieņemtos nolēmumus amatā augstākam prokuroram vai izmeklēšanas tiesnesim, portālu "Delfi" informēja Ģenerālprokuratūras Preses Centrā.
Sakarā ar to, ka "Lembergs pēc viņa kriminālvajāšanas uzsākšanas plašsaziņu līdzekļos ir sniedzis nepatiesu un tendenciozu informāciju par veiktajām izmeklēšanas darbībām, publiski apstrīdējis procesuālo pienākumu pildošu personu rīcību, viņš ir veidojis patiesībai neatbilstošu sabiedrības viedokli par izmeklēšanas neobjektivitāti," norāda prokuratūra.
Arī šo Lemberga paziņojumā ietvertais apgalvojums par to, ka prokuratūra piemērojusi viņam aizliegumu publiski izteikties par kriminālprocesu , ir nepatiess, jo, piemērojot Kriminālprocesa likuma nosacījumus, Lembergam kā kriminālprocesā iesaistītai personai tika uzlikts procesuāls pienākums - aizliegums bez procesa virzītāja atļaujas izpaust kriminālprocesa ziņas ( informāciju, kura ir iegūta viņam piedaloties izmeklēšanas darbībās), kuras saskaņā ar Kriminālprocesa likuma noteikumiem ir izmeklēšanas noslēpums.
Dokuments, kurā formulēts šis aizliegums ir izsniegts Lembergam, tāpēc viņa patvaļīga aizlieguma interpretācija ir uzskatāma par apzinātu sabiedrības maldināšanu.
Procesuālo pienākumu pildošās personas līdz šim brīdim par šodienas sarunu saturu nav informējušas nevienu citu personu. Šo sarunu saturs vēl zināms Lembergam un viņa aizstāvim.