Foto: DELFI
Rīga ir ieguvusi tiesības 2015.gadā organizēt vienu no lielākajiem Eiropas valstu Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un viņu draugu apvienību (LGBT) pasākumu "Europride", vēsta Latvijas jauniešu LGBT interneta resurss "skapis.eu".

Rīga šādas tiesības ieguvusi, konkurējot ar tādām pilsētām kā Barselona, Milāna un Mančestera. Latvijas LGBT un viņu draugu apvienībai "Mozaīka", kas tika dibināta 2006.gadā, un organizējusi vairākus praidus kā arī iedibinājusi Baltijas Praida konceptu, uzskata šo vēsti par lielu sasniegumu.

"Europride" pirmo reizi tika organizēts Londonā 1992.gadā. 2000.gadā "Europride" aizvietoja "Worldpride" jeb Pasaules praids, kas notika Romā. 2010.gadā tas notika Varšavā un pirmo reizi bijušajā komunisma valstī. Varšavas prioritāte bija tieši partnerattiecību legalizēšanas pieprasīšana. 2012.gada "Europride" notika Londonā, taču nākošgad tas ceļos uz Marseļu. Gadu pirms Rīgas "Europride" notiks Oslo. Latvija organizēs 22.gadskārtējo "Europride" pasākumu.

Plānotas nepieredzēti grandiozas kultūras aktivitātes, cilvēktiesību konferences, koncerti, izstādes, un citas aktivitātes.

"Europride" notiks vienlaicīgi ar Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā no 2015.gada sākuma līdz vidum. Latvijas "Europride" būs vistālāk uz austrumiem notikušais šāda veida pasākums un ļaus sadarbību ar reģiona valstīm un pat bijušajām Padomju Savienības republikām.

Latvijas "Europride" pasākumā plānots uzsvērt Eiropas Savienības lietas, cilvēktiesības, veselību, atbalstu LGBT aktīvistiem, kultūru un sportu, un izklaidi. Neizpaliks arī praida gājiens. Rīgas "Europride" organizētāji sadarbosies ar Lietuvas un Igaunijas LGBT organizācijām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!