Foto: PantherMedia/Scanpix

Valsts pārvaldē ir radīta vide, kurā cilvēki baidās uzņemties atbildību, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam "Baltic Business Service" atzina valsts kontroliere Inguna Sudraba.

"Lasot saraksti ar valsts institūcijām un atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem, ir tipiski un bieži, ka uz jautājumu, kur atbilde prasītu dažus teikumus, mēs saņemam daudzas lappuses, kurās pēc būtības atbilde tā arī nav sniegta. Tā ir vienkārši atrakstīšanās. Cilvēks citē likumu normas, apraksta dažādas situācijas, bet nesniedz konkrētu atbildi uz konkrētu jautājumu. Man tas liecina par to, ka cilvēki baidās uzņemties atbildību, kā arī parāda, kāda ir valsts pārvaldes attieksme pret savu resursu jeb cilvēkiem, kas tur strādā, jo viņiem ir laiks aprakstīt daudzas lappuses, bet nav spēju sniegt atbildi pēc būtības," sacīja Sudraba.

Viņa arī pauda viedokli, ka kopumā valsts pārvaldes darbinieku profesionalitātes līmenis krīzes ietekmē ir samazinājies. "Manā skatījumā krīze ir būtisks pārmaiņu laiks, un tas prasa mainīt darba metodes un varbūt arī darba saturu. Pieeja, ka šajā mirklī vienkārši tiek samazinātas algas, nozīmē arī to, ka darbā netiks pieņemti cilvēki ar jaunu pieeju un skatījumu, bet darbā paliek vājāki cilvēki ar mazāku kompetenci. Taču tieši pārmaiņu laikā darbā ir jāpieņem cilvēki ar citu skatījumu, lai straujāk īstenotu pārmaiņas, kas situāciju ļauj mainīt. Turklāt valsts pārvaldē, samazinot darba algas un štata vietas, jau netika samazināts darāmā darba apmērs. Darba apmērs cilvēkiem palika tas pats, un tas automātiski nozīmē, ka darba kvalitāte būs zemāka," norādīja valsts kontroliere.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!