Foto: PantherMedia/Scanpix
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) plāno noslēgt izlīgumu ar diviem 1997.gadā notikušajā Talsu traģēdijā cietušajiem.

Tas secināms no nākamās nedēļas valdības sēdes darba kārtības, kurā iekļauts informatīvais ziņojums "Par izlīguma piedāvājumu un kompensāciju apmēru Talsu traģēdijā cietušajiem Kasparam Grīnvaldam un Laurim Busulim".

Ņemot vērā to, ka minēto jautājumu Ministru kabinets plāno izskatīt 30.jūlija sēdes slēgtajā daļā, pats informatīvais ziņojums publiski nav pieejams, taču no protokollēmuma projekta izriet, ka VUGD lūgs, lai valdība tam atļauj noslēgt līgumus par kompensācijas samaksu Grīnvaldam un Busulim. Grīnvaldam VUGD plāno maksāt 60 323 latu kompensāciju, bet Busulim - 50 000 latu kompensāciju.

Tā kā dienestam pašam šādas liekas naudas nav, Iekšlietu ministrija (IeM) lūgs valdību uzdot Finanšu ministrijai piešķirt minētos līdzekļus no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Kā ziņots, 1997.gada 28.jūnijā Talsos IeM rīkoto policijas un ugunsdzēsības svētku laikā tika demonstrēta ugunsdzēsības un policijas tehnika. Pasākumā paziņots, ka ir iespēja apskatīt pilsētas panorāmu no augstuma - paceļoties augšup ar ugunsdzēsēju autoceltni.

Paceļot bērnus autopacēlāja grozā, pieļautās pārslodzes dēļ pacēlāja strēle deformējās un grozs nokrita no 18,7 metru augstuma. Notikuma vietā bojā gāja deviņi bērni, bet 21 guva miesas bojājumus. Starp viņiem bija arī 1988.gadā dzimušais Grīnvalds un 1985.gadā dzimušais Busulis.

Vēlāk cietušie un un bojā gājušo piederīgie vērsās tiesā pret valsti, prasot piedzīt no tās dažāda apmēra kaitējuma kompensācijas. Tiesvedības ilga gadiem, taču nu liela daļa no tām ir noslēgušās, spriedumi stājušies spēkā un cietušie lielākoties saņēmuši pietiesātās kompensācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!