Foto: LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) augsti ciena Dalailamu kā reliģisko un garīgo līderi, tajā pašā laikā uzsver, ka Latvija ārpolitikā pieturas pie tā saucamās vienas Ķīnas politikas.

Latvija arī attiecīgi rīkojas saskaņā ar šo politiku. Latvija piedalās arī Eiropas Savienības (ES) cilvēktiesību dialogā ar Ķīnu, tostarp par cilvēktiesībām Tibetas autonomijā reģionā, un valsts šos jautājumus uztur, skaidroja Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka no svētdienas līdz 11.septembrim Latvijā viesojas Tibetas garīgais līderis Dalailama. Kad viesojās Latvijā 2001.gadā, Tibetas garīgais līderis tikās ar tā laika Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, bet šoreiz augstākās valsts amatpersonas - Valsts prezidents Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) un Dombrovskis - ar Dalailamu tikties neplāno.

Pats Dalailama, vaicāts, kādēļ, viņaprāt, Latvijas valsts augstākās amatpersonas neizrādīja interesi ar viņu tikties, sacīja, ka viņa vizīte nav politiska, jo galvenā interese ir tikties ar cilvēkiem.

Kā ziņots, Latvija ievēro tā saukto vienas Ķīnas politiku, proti, ka Tibetas autonomais rajons ir Ķīnas teritorijas sastāvdaļa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!