Foto: PantherMedia/Scanpix
Sestdienas, 7. decembra, vakarā ap pulksten 18.35 rīdziniekus satrauca spilgts zibsnis, kuram sekoja grāviena troksnis. VUGD pārstāve Inga Vetere norāda, ka tas visticamāk esot pērkons.

Pēc pirmā grāviena bija ilga pauze, bet vēlāk atskanēja vēl vairāki jau klusāki blīkšķi, kas vairāk atgādināja pērkona negaisa troksni. Aculiecinieki ziņo, ka pērkona negaiss esot dzirdams arī Bulduros, Jūrmalā.

Kā aģentūrai LETA skaidro Latvijas Vides, Ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi, dažkārt ziemā tāda dabas parādība kā pērkons ir novērojama, īpaši oktobrī, novembrī un decembrī, kad Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī vēl ir pietiekami silts ūdens.

Laikā, kad pāri salīdzinoši siltajam līcim pārvietojas aukstās gaisa masas, veidojas gubu mākoņi un tajos var notikt elektriskās izlādes. Savukārt Rīga ir tuvu līcim, tāpēc pērkons ziemā tiek novērots ik pa laikam, skaidroja sinoptiķi.Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!