Fоtо: DELFI

Partijas "Reģionu alianse" (RA) biedrs, uzņēmējs Mārtiņš Bondars ir skeptisks par Einara Repšes, Ingūnas Sudrabas un Aināra Šlesera panākumiem politikā.

Intervijā Bondars pastāstīja, ka Repšes jaundibinātā partija "Latvijas attīstībai" aicinājusi viņu piedalīties savā reklāmā kā "Ekonomistu apvienības 2010" pārstāvi. "Protams, mani arī aicināja pievienoties partijai "Latvijas attīstībai", bet man domas ar šiem kungiem atšķiras," norādīja Bondars. Viņš uzsvēra, ka partijas nedibina vienam cilvēkam, bet "Latvijas attīstībai" esot vienam līderim - Einaram Repšem - radīta partija.

Bondars šos jautājumus mēģinājis pārrunāt ar tiem cilvēkiem, kas veido partiju "Latvijas attīstībai", un secinājis, ka viņus šī situācija pilnībā apmierina. "Viņi ir pārliecināti, ka tas ir pareizais ceļš, kā būvēt jaunu politisko spēku," sacīja Bondars.

Otra būtiska lieta - radikāli atšķīrušies viedokļi par situāciju Latvijā un pēdējiem trim līdz četriem gadiem. "Latvijas attīstībai" uzskata, ka tie soļi, kas ir sperti krīzes pārvarēšanai, ir bijuši pareizi, taču, Bondara izpratnē, tie ir bijuši nepareizi. "Es uzskatu, ka krīzes pārvarēšanā tika glābts kapitāls, nevis glābti cilvēki. Jebkuras varas pamatuzdevums jebkurā valstī ir aizsargāt savus cilvēkus un tikai pēc tam - visu pārējo. No tā arī atkarīga gan tālākā stratēģiskā, gan taktiskā rīcība," uzsvēra Bondars.

Bondars izteicās, ka viņam ir grūti spriest par bijušās valsts kontrolieres Ingūnas Sudrabas izredzēm nākamajās Saeimas vēlēšanās. "Viņas politikā nav. Ik pa brīdim Sudraba parādās kādā televīzijas pārraidē vai kādā fotogrāfijā medijos, bet man negribētos to saukt par politisko darbību. Neskatoties uz dažu pie varas esošo izmisīgi kultivēto viedokli, neredzu iespēju sadarboties ar viņu," uzsvēra Bondars.

Savukārt Šlesers sevi esot pieteicis kā sabiedrības vienotāju. "Es viņu neredzu kā sabiedrības vienotāju. Domāju, ka arī lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju Šlesers neasociējas ar sabiedrības vienošanu," uzskata Bondars. Arī ar viņa pārstāvēto partiju RA esot atšķirīga izpratne par Latvijai būtiskiem jautājumiem.

"Pie varas esošās partijas nākamajās vēlēšanās vēlēsies saglabāt pašreizējos vai iegūt vēl labākus rezultātus. Un, protams, vēlētājiem būs, par ko izšķirties. Būs tādas partijas, kas iestāsies par to, ka reģionos visi iedzīvotāji agrāk vai vēlāk ir jāpārvieto uz "attīstības centriem". RA ir vienīgais politiskais spēks, kas piedāvā Latviju attīstīt nevis kā pilsētu ar parku, bet kā vienmērīgi apdzīvotu labklājības valsti," teica Bondars.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !