Foto: Publicitātes foto
Lēmums likvidēt pašvaldības policiju Rēzeknē ir vietējās pašvaldības atbildība, uzskata vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK).

Ministra rīcībā vēl nav plašas informācijas par pašvaldības policijas likvidēšanu Rēzeknē, tomēr viņš uzsver, ka šis ir pašvaldības deputātu kompetences jautājums, kā pilsētā tiek veidota drošības politika. Ja vietējie politiķi uzskata, ka Rēzeknē pietiks ar Valsts policijas darbu drošības uzturēšanai, tad tas ir deputātu ziņā par to lemt.

"Pašvaldības deputātiem pašiem ir jāizvērtē, vai nākt talkā Valsts policijai drošības uzturēšanā, vai nē," aģentūrai LETA sacīja ministrs.

Naudiņš atgādināja, ka Latvijā joprojām ir vairākas pašvaldības, kur nav savas vietējās policijas, un ir arī pašvaldības, kur tādas struktūrvienības tiek izveidotas, piemēram, Valmierā, kur ilgus gadus nav bijusi sava pašvaldības policija.

Gadījumā, ja no iedzīvotājiem tiks saņemtas sūdzības, ka noziedzības līmenis pilsētā paaugstinās, vai vairs nav tik droši, tad ministrs tiksies ar pašvaldību un šo jautājumu pārrunās.
Jau ziņots, ka marta beigās Rēzeknes pilsētas domes sēdē pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu pieņēma lēmumu par Pašvaldības policijas pārvaldes likvidāciju no šī gada 31.maija.

2009.gadā, reorganizējot Valsts policiju, viens no kritērijiem, lemjot par amata vietu skaitu tajā vai citā iecirknī, bija pašvaldības policijas esamība vai neesamība. Līdz ar to Latgales reģiona pārvalde, tiklīdz būs saņēmusi rakstisku informāciju par Pašvaldības policijas likvidāciju, varēs vērsties Iekšlietu ministrijā ar pieprasījumu par papildu astoņu līdz desmit darbavietu izveidi Rēzeknes iecirknī.

Rēzeknes Pašvaldības policijā, kā zināms, bija nodarbināti 28 cilvēki. Nav izslēgts, ka darbā Valsts policijā Rēzeknes iecirknī varētu tikt pieņemts arī kāds no bijušajiem Pašvaldības policijas darbiniekiem.

Pašvaldības policija Rēzeknē tika izveidota un sabiedrisko kārtību sāka nodrošināt 1993.gadā, kopš 2007.gada tā darbojās kā juridiski patstāvīga persona. Pašvaldības policijas kompetencē bija sabiedriskās kārtības nodrošināšana attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā, žūpības un netiklības apkarošana, pašvaldības saistošo noteikumu izpildes nodrošināšana, kā arī virkne citu pienākumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!