Foto: LETA
Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līderi Saeimas vēlēšanās, visticamāk, būs partijas līderi Raivis Dzintars un Gaidis Bērziņš, kā arī Saeimas deputāte Inese Laizāne, kultūras ministre Dace Melbārde un režisors Edvīns Šnore, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Par kandidātu sarakstiem gan vēl būs jālemj partijas pārstāvjiem, līdz ar to vēl esot iespējamas izmaiņas. Paredzēts, ka VL-TB/LNNK domes sēde par šo jautājumu notiks 8.jūlijā.

Tāpat kā iepriekšējās parlamenta vēlēšanās, Dzintars būs pirmais numurs Vidzemē, Bērziņš - Kurzemē, bet Laizāne - Latgalē. Savukārt Rīgā un Zemgalē, visticamāk, būs jauni līderi - attiecīgi Melbārde un Šnore.

Parlamentārietis Imants Parādnieks, kurš 11.Saeimas vēlēšanās bija saraksta pirmais numurs Zemgalē, šogad varētu startēt no otrās pozīcijas. Savukārt Einārs Cilinskis, kurš bija līderis Rīgā, arī šogad startēs no pirmā piecinieka. Tāpat no "Vienotības" aizgājusī deputāte Inguna Rībena VL-TB/LNNK sarakstā Rīgā varētu tikt iekļauta pirmajā pieciniekā.

Vidzemē aiz Dzintara varētu startēt deputāti Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš.

Latgalē saraksta augšgalā varētu būt arī Valsts valodas centra Valodas kontroles nodaļas vadītājs Antons Kursītis, savukārt Kurzemē - pašreizējais VL-TB/LNNK Saeimas frakcijas vecākais konsultants Jānis Iesalnieks un deputāts Dzintars Kudums

Savukārt partijas premjera amata kandidāts, visticamāk, būs Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle.

Saeimas vēlēšanās notiks šogad oktobrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!