Foto: LETA

Ņemot vērā dažādus riskus, patlaban ideja par tautas vēlētu Valsts prezidentu nebūtu atbalstāma, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK).

"Šī ideja pašreiz Latvijā, rēķinoties ar apstākļu kopumu, kādos mēs dzīvojam, nav atbalstāma. Ja mēs dzīvotu ideālā Latvijā, es teiktu, ka es par šo ideju balsotu, jo tā man ir ļoti simpātiskā," sacīja Mūrniece.

Viņa skaidroja, ka patlaban politikā ir liela naudas ietekme, Krievija cenšas panākt savu ieceru un vēlmju īstenošanu un tiek mēģināts palielināt Krievijas ietekmi Latvijā. Ņemot vērā šos riskus, pašreizējā posmā ideja par tautas vēlētu prezidentu nebūtu atbalstāma, sacīja Mūrniece.

Vienlaikus viņa šo iniciatīvu minēja kā vienu no būtiskākajiem parlamenta rudens sesijas jautājumiem. Tāpat starp būtiskākajiem darbiem Mūrniece nosauca daudzu likumprojektu pārņemšanu no iepriekšējā parlamenta sasaukuma. "Starp šiem likumprojektiem ir, manuprāt, viens no nacionālās drošības likumiem, kas izstrādāts Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā un attiecas uz televīzijas operatoru pamatpiedāvājuma veidošanu," norādīja Saeimas priekšsēdētāja.

Viņa pauda viedokli, ka patlaban dzīvojam informatīvā kara apstākļos, līdz ar to ir jāstiprina ne tikai militārā, iekšējā drošība, bet arī informatīvā drošība.

Kā ziņots, Saeima iepriekš nodeva izskatīšanai komisijās deputātu iesniegto Satversmes grozījumu projektu par tautas vēlētu Valsts prezidentu. Grozījumi paredz noteikt, ka prezidents tiek ievēlēts uz piecu gadu termiņu. Koalīcijā ir dažādi viedokļi par šo iniciatīvu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!