Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis 250 eiro naudas sodu Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklim Gintam Grūbem, informē KNAB.

KNAB konstatējis, ka Grūbe 2013.gada martā un 2014.gada maijā noslēdzis autoratlīdzības līgumu ar nodibinājumu "Rīga 2014", taču Grūbe izpildījis tādu darbu kā piedalīšanās diskusijās, sanāksmēs, konsultatīvās palīdzības sniegšana darbu autoriem, projektu izpildes kontrole, kas likuma izpratnē nav uzskatāms par radošu darbu.

Likumā noteiktie ierobežojumi nepieļauj NEPLP loceklim savienot savu amatu ar darbu vai amatu nodibinājumā.

Turklāt Grūbe guvis atlīdzību par aizliegta amata izpildi. Saskaņā ar 2014.gada maijā noslēgto līgumu par darba veikšanu Grūbem bija paredzēts izmaksāt autorhonorāru 11 553 eiro apmērā, bet saskaņā ar informāciju Grūbes valsts amatpersonu deklarācijā par 2013.gadu nodibinājums "Rīga 2014" Grūbem ir izmaksājis honorāru 8400 latu (11 952 eiro) apmērā.

Likums paredz, ka valsts amatpersonai ir pienākums atlīdzināt nodarītos zaudējumus. Ienākumi un mantiskie labumi, kas gūti, pārkāpjot likumā noteiktos ierobežojumus, ir piekritīgi valstij. KNAB norāda, ka zaudējumu atlīdzība tiks pieprasīta saskaņā ar Administratīvā procesa likumu, izdodot atsevišķu administratīvo aktu par nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu.

Par valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumu pārkāpšanu Grūbem piemērots 250 eiro liels administratīvais sods.

Grūbe norādīja, ka pirms amatu savienošanas ir konsultējies KNAB un nav bijis nekādu norāžu, ka nevar amatu NEPLP savienot ar radošu darbību. Grūbe nav zinājis, ka ir sākta šāda lieta KNAB, tāpat novēloti saņēmis informāciju par naudas soda piemērošanu, jo tā nosūtīta uz deklarēto dzīvesvietu, kur viņš nedzīvo.

Tomēr Grūbe ir apņēmības pilns konsultēties ar juristiem, lai šo lietu varētu tomēr izskatīt pēc būtības. Grūbe ir pārliecināts, ka viņš drīkstēja amatu apvienošanas kārtībā veikt radošu darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!