Fоtо: LETA

Kriminālvajāšanai nodots vēl viens Zolitūdes traģēdijas kriminālprocess, kas bija uzsākts par iespējamiem darba drošības pārkāpumiem uzņēmumā "Maxima Latvija", informē Valsts policijas (VP) pārstāve Sigita Pildava.

Viņa norādīja, ka kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret uzņēmuma darbinieci. Kopējais kriminālprocesā pieteikto kaitējuma kompensāciju apmērs pārsniedz 5,5 miljonus eiro.

"Maxima Latvija" komunikācijas vadītājs Jānis Berseris norādīja, ka minētā darbiniece joprojām strādā uzņēmumā, taču pašlaik neveic iepriekšējos darba pienākumus, un šis policijas lēmums neatstāj ietekmi uz darba tiesiskajām attiecībām ar attiecīgo darbinieci. "Kā jau esam minējuši arī iepriekš - mēs kā uzņēmums jūtamies atbildīgi par savu darbinieku un noteikti turpināsim viņam nodrošināt morālo, kā arī visu citu nepieciešamo atbalstu," sacīja Beseris.

Kriminālprocesu VP uzsākusi pagājušā gada vasarā, pamatojoties uz Valsts darba inspekcijas slēdzienu 2400 lappušu apjomā par iespējamiem ilgstošiem darba drošības pārkāpumiem uzņēmumā. Šobrīd izmeklēšana apjomīgajā kriminālprocesā, kura materiāli sastāv no 18 sējumiem kopā uz 5451 lapas, ir noslēgusies.

Izmeklēšanā konstatēts, ka ir pamats kriminālvajāšanas uzsākšanai attiecībā pret uzņēmuma darbinieci par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus. Lieta nodota prokuratūrai.

Tāpat VP sākusi arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu attiecībā pret juridisko personu – uzņēmumu, kurā sieviete strādājusi. Kopējais kriminālprocesā cietušo pieteikto kaitējuma kompensāciju apmērs ir 5 745 000 eiro.

Jau ziņots, ka Rīgā, Zolitūdē, veikalā "Maxima" 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !