Foto: LETA

Bijušais Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītājs Armands Ploriņš tomēr ticis apstiprināts jaunajā amatā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, bet jau pirmdien no tā atstādināts.

Kā apstiprināja slimnīcas valdes priekšsēdētāja Anita Slokenberga, Ploriņš uzsāka darba tiesiskās attiecības kā Austrumu slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītājs. Tomēr no pirmdien viņš no sava amata ir atstādināts.

Vaicāta par atstādināšanas iemesliem, Slokenberga sacīja, ka iemesls nav jāmin un tāds bijis rīkojums, kurā viss ir pateikts. Rīkojumu izdevusi Austrumu slimnīca.

Slimnīca Ploriņu izlēma no amata atstādināt, kad "saņēma visus dokumentus no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Veselības ministrijas". "KNAB dokumentos viss ir pateiks un viņš pilnā apjomā nevar pildīt pienākumus," sacīja slimnīcas vadītāja un piebilda, ka Ploriņam netiek saglabāta arī darba alga.

Kā pastāstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova, Ploriņš no amata atstādināts uz trīs mēnešiem, nesaglabājot noteikto darba algu, ņemot vērā KNAB piemērotos ierobežojumus.

Pats Ploriņš telefonsarunā vēlreiz sacīja, ka no jebkādiem komentāriem atturas.

Jau ziņots, ka Ploriņš 14. septembrī piekrita VM piedāvājumam ieņemt citu amatu. Ploriņš VM apliecināja, ka piekrīt darba līguma grozījumiem un piekrīt turpmāk ieņemt Austrumu slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatu. Tomēr pēc tam medijos izplatījās ziņas, ka Ploriņš amatu ieņemt nevar, jo nokavējis termiņu, kas bija 14.septembris.

Jau ziņots, ka KNAB Ploriņam un NMPD Rīgas reģionālā centra vadītājam Semjonam Štriham aizliedzis pildīt pienākumus.

KNAB 8. septembrī veica kratīšanu NMPD Duntes ielā. Štrihs tajā pašā dienā apstiprināja, ka KNAB bija ieradies dienestā un pieprasījis dokumentus par noslēgto līgumu ar AS "Rīgas Sanitārā transporta autobāze" par neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu nodrošināšanu ārpakalpojumā.

Savukārt VM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa apstiprināja, ka ministrija no KNAB saņēmusi dokumentu, kurā teikts, ka Ploriņam aizliegts atrasties savā darbvietā un viņš nedrīkst pildīt NMPD vadītāja pienākumus, sākot no trešdienas, 9. septembra. Tas pats attiecas arī uz Štrihu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!