Foto: LETA

Uzturēšanās Igaunijas teritorijā aizliegta arī partijas "Par dzimto valodu!" biedram Jevgēnijam Osipovam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam, pavēstījis partijas "Par dzimto valodu!" biedrs Illarions Girss.

Girss norādīja, ka Igaunijas Iekšlietu ministrijas datubāzē iekļautā informācija liecina, ka Osipovam, Lindermanam un pašam Girsam aizliegums uzturēties Igaunijā noteikts uz pieciem gadiem. Visiem trim vīriešiem aizliegums noteikts vienā laikā - šī gada jūlijā.

Dodoties uz Krieviju, Girss saskāries ar problēmu šķērsot Igaunijas-Krievijas robežu. Tur viņam ticis paziņots, ka jau šī gada jūlijā Igaunijas valdība esot nolēmusi aizliegt Girsam uzturēties Igaunijas teritorijā.

Uz robežas Girsam izsniegts kāds dokuments igauņu valodā, kā arī ieteikts pēc skaidrojumiem vērsties Igaunijas vēstniecībā Latvijā. Girss norādīja, ka, viņaprāt, vienīgie iemesli, kādēļ viņam liegts uzturēties Igaunijā, ir viņa sabiedriskā un politiskā darbība.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons norādīja, ka ministrija nekomentē citu valstu pieņemtos vai nepieņemtos lēmumus par attiecīgo personu. "Ne Igaunijai, ne arī kādai citai valstij nav pienākuma informēt mūs par konkrētu personu iekļaušanu nacionālajos liegumos, līdz ar to viņi neinformē mūs," skaidroja Jansons, piebilstot, ja personai ir kādas aizdomas par atrašanos kādā no sarakstiem, tā var vērsties vēstniecībā.

Ņemot vērā, ka pirms laika Girsam tika piemērots aizliegums izbraukt no Latvijas, arī šis fakts radījis problēmas, šķērsojot robežu. Tomēr Girss apgalvo, ka noteiktais drošības līdzeklis ir pārsūdzēts un tagad viņam ir ļauts atstāt valsts teritoriju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!