Foto: LETA

Tieši puse jeb deviņi no 18 partijas "Vienotība" Saldus nodaļas biedriem, kuri bija parakstījuši kopīgu iesniegumu par izstāšanos no partijas, nedēļas laikā ir atsaukuši savu izstāšanos un nolēmuši palikt partijā, informēja nodaļas vadītājs, Saldus novada domes priekšsēdētājas vietnieks Didzis Konuševskis.

Savukārt no tiem deviņiem biedriem, kuri joprojām plāno izstāties no partijas, tikai četrus varot uzskatīt par līdz šim aktīviem biedriem, un viņu vidū ir divi Saldus novada domes deputāti - Māris Zusts un Inta Vanaga.

Konuševskis uzsvēra, ka Saldus nodaļas pastāvēšana, viņaprāt, nav apdraudēta: "Aizvadītajā gadā mūsu nodaļā iestājās 11 jauni biedri, un gada griezumā biedru skaita bilance ir pat pozitīva." Ja no nodaļas izstāsies deviņi biedri, tajā paliks 61 biedrs, un, pēc Konuševska teiktā, tā joprojām būs starp aktīvākajām "Vienotības" nodaļām.

Komentējot vairāku biedru plānoto izstāšanos no nodaļas, Konuševskis norādīja uz viedokļu atšķirībām, kas pastāvēja starp viņu un Zustu: "Mēs bijām divi līderi. Es biju no "Pilsoniskās savienības", bet Zusts - no "Jaunā laika". Trešās ["Vienotību" veidojošās partijas "Sabiedrība citai politikai"] Saldū nebija, bet, ja būtu, tad, iespējams, būtu vēl kāds līderis. Partijām apvienojoties, centāmies iet kopā šo ceļu, bet mūsu viedokļi pārāk atšķīrās."

"Ja ilgstoši jūtama pārāk liela viedokļu atšķirība, cieš nodaļas darbs. Varbūt līdzīgi domājošiem biedriem sastrādāties būs vieglāk," pieļāva Konuševskis. Viņš arī pauda uzskatu, ka Zusts, aicinot parakstīt kopīgu iesniegumu par izstāšanos no partijas, manipulējis ar cilvēkiem un mudinājis pieņemt steidzīgus lēmumus.

Vaicāts, vai nodaļas biedri pirms iesnieguma parakstīšanas nav tikuši kādā veidā maldināti, Zusts iepriekš norādīja: "Kā viņi var tikt maldināti, ja iesniegumā viss ir skaidri uzrakstīts?".

Kā ziņots, viens no "Vienotības" Saldus nodaļas biedriem Zusts iepriekš informēja, ka partijas valdei iesniegts 18 nodaļas biedru parakstīts iesniegums par izstāšanos no partijas. Iesniegumā teikts, ka šādu lēmumu viņi pieņēmuši, paužot savu neapmierinātību ar Saldus nodaļas vadītāja, Saldus novada domes priekšsēdētājas vietnieka Konuševska darbībām un nespējot pieņemt partijā notiekošo.

"Ar nožēlu jāatzīst, ka partija "Vienotība" pēdējā laikā no vienotas un spēcīgas organizācijas ir kļuvusi par ļoti dažādi domājošu cilvēku apvienību, kas vairumā gadījumu savu spēku un enerģiju velta savstarpējos partijas biedru strīdos un intrigās. Tās darbība ir kļuvusi ļoti neefektīva - partija nespēj vienoties ne par kopīgiem mērķiem, ne par vienotu rīcību," teikts 18 bijušo Saldus nodaļas biedru parakstītajā iesniegumā partijas valdei.

Iesnieguma autori norāda, ka viņiem nav pieņemama arī Saldus nodaļas vadītāja Konuševska rīcība un viņa izdarītie pārkāpumi, ko atklājis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Konuševskis ir pārkāpis likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" noteiktos ierobežojumus, un viņam daļēji piederošā SIA "Saldus būve" bez atklātiem konkursiem ir saņēmusi pasūtījumus no Saldus novada pašvaldības.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!