Kā norādīja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretārs Kārlis Ketners, saskaņā ar apstiprināto modeli valsts apmaksāta veselības aprūpe pienāktos Latvijas nodokļu rezidentiem. Saskaņā ar likumu ''Par nodokļiem un nodevām'' Latvijas nodokļu rezidenti ir fiziskas personas, kurām Latvijā ir deklarēta dzīvesvieta, viņi uzturas Latvijā ilgāk par 183 dienām un attiecīgi viņiem rodas pienākums maksāt nodokļus Latvijai, kā arī Latvijas valstspiederīgie, kas strādā Latvijas diplomātiskajos konsulārajos dienestos.
Taujāts, vai tas nozīmē, ka no Latvijas aizbraukušie cilvēki, kuri dzīvo un maksā nodokļus citai valstij, vairs nevarēs, piemēram, reizi gadā saņemt valsts apmaksātus ārstniecības pakalpojumus Latvijā, Ketners norādīja, ka šāda iespēja ar apstiprināto regulējumu varētu būt liegta. Tomēr par to vēl tiks diskutēts, sagatavojot normatīvos aktus.
Vaicāts arī par, piemēram, bezpajumtniekiem bez dzīvesvietas, Ketners norādīja, ka tad, ja šī persona atrodas Latvijas oficiālajos reģistros, Valsts ieņēmuma dienesta vai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras reģistros, nav pamata tai liegt medicīnas pakalpojumus.
Atbildot uz jautājumu, vai VM ieteiks arī kādu konkrētu finanšu avotu, lai jaunā modeļa ieviešanai pietiktu līdzekļu, Ketners sacīja, ka par to vēl tiks diskutēts, tomēr kopumā par nodokļu politiku atbild Finanšu ministrija, līdz ar to arī Izglītības un zinātnes ministrijai šādā gadījumā savai pedagogu atalgojuma reformai finanšu avoti bija jāmeklē pašai.
Jau ziņots, ka valdība otrdien konceptuāli atbalstīja VM virzīto veselības aprūpes finansēšanas modeļa variantu, kas paredz finansējumu medicīnai nodrošināt ar valsts obligāto universālo apdrošināšanu no valsts budžeta līdzekļiem.
Tāpat valdība vienojās, ka, sagatavojot valsts budžetu 2018. gadam, reformas veselības aprūpē tiks noteiktas kā prioritāte.