Foto: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā pārsūdzējis spriedumu, ar kuru birojam uzlikts par pienākumu bijušajam Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšniekam Jurim Jurašam atlīdzināt 1800 eiro zaudējumus un morālo kaitējumu.

Kā informēja tiesā, apelācijas sūdzību KNAB iesniedza 21. novembrī, bet tiesa vēl nav izlēmusi par sūdzības pieņemšanu vai atteikšanos to darīt.

Jau ziņots, ka tiesa nolēma Juraša prasību apmierināt daļēji. Tiesa nolēma atcelt KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka 2015. gada 4. decembra rīkojumu par disciplinārlietas izbeigšanu. Tiesa atzina, ka KNAB ir pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, kas radījis nelabvēlīgas sekas pret Jurašu, un nolēma piedzīt no KNAB par labu Jurašam zaudējumus 800 eiro un morālā kaitējuma atlīdzinājumu 1000 eiro apmērā, informē tiesā.

Tiesa noraidīja Juraša prasību pret KNAB daļā par Ētikas komisijas 2015. gada 14. septembra lēmumu atzīšanu par spēkā neesošu.

Jau ziņots, ka šogad janvārī tiesa bija ierosinājusi lietu pēc Juraša prasības pieteikuma par atšķirīgas attieksmes izbeigšanu, zaudējumu atlīdzināšanu, Ētikas komisijas lēmuma un KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka rīkojuma atzīšanu par spēkā neesošu un morālā kaitējuma atlīdzību. Iepriekš Jurašs, sniedzot savu personīgo viedokli, norādīja, ka KNAB viņam radījis nelabvēlīgas sekas, tādēļ ka, izmantojot konstitucionālās tiesības, paudis savus uzskatus žurnālam "Ir" par nepieņemamo situāciju birojā, tādējādi vēršot sabiedrības uzmanību uz apstākļiem, ka KNAB priekšnieks nenodrošina efektīvu KNAB likumā noteikto funkciju izpildi.

KNAB Ētikas komisija Juraša paustajā intervijā "Ir" saskatīja Ētikas kodeksa pārkāpumus, un pret Jurašu tika sākta disciplinārlieta, kas noslēdzās ar aizrādījumu.

Jurašs uzskata, ka, ierosinot pret viņu gan Ētikas komisijas pārbaudi, gan disciplinārlietu, KNAB priekšnieks cenšas kompensēt savu iekšējo un ārējo autoritātes trūkumu ar administratīvajiem resursiem un varu, Ētikas un disciplinārlietas komisijas izmantojot kā instrumentus, lai iespaidotu tos KNAB nodarbinātos, kuriem viedoklis nesakrīt ar Streļčenoka viedokli.

Jau ziņots, ka Jurašs iepriekš vairākkārt ir publiski kritizējis Streļčenoku un viņa vadības stilu. Augustā Jurašs pēc KNAB veiktās reorganizācijas no darba birojā tika atbrīvots.

Jurašs ir viens no vairākām bijušajām KNAB amatpersonām, kuras tiesājas pret KNAB, piemēram, par disciplinārsodiem un citiem KNAB lēmumiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!